Zastav se za námi na Gaudeamu v Brně!

• Karin Martínková
  • 24.10.2022
Slezská univerzita ani v letošním roce nebude chybět na dalším ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus v Brně. Ve dnech od 1. až 4. listopadu 2022 budou mít návštěvníci brněnského výstaviště možnost se dozvědět informace nejen o nabízených studijních programech.

Text: Iveta Bačkovská - studentská redakce Slezské univerzity

Gaudeamus v Brně letos nabídne představení 341 zastoupených univerzit, vysokých škol, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí celkem ze 13 zemí světa. Cílem je poskytnout studentům středních škol veškeré informace o možnostech jejich dalšího studia, doprovodný program i odborné poradenství. Slezská univerzita u toho rozhodně nebude chybět! Areál brněnského výstaviště bude pro veřejnost otevřen 1. až 3. listopadu od 8 do 16 hodin a 4. listopadu od 8 do 14 hodin.

Zástupci naší univerzity vám budou k dispozici v informačním stánku, kde zájemce rádi seznámí se všemi možnostmi a podmínkami studia u nás. Výběr vhodného oboru se může uskutečnit i hravou formou, a to prostřednictvím aplikace, díky které si každý může zjistit nabídku vhodných oborů podle toho, zda ho baví více věda, umění, jazyky či jiné nabízené možnosti. Pár tahů virtuálním potenciometrem studentům poskytne nápovědu, jaká oblast studia je pro ně nejvhodnější.

Slezská univerzita má v současné době pět součástí a jejich zástupci budou připraveni zodpovědět na veškeré dotazy např. o jednotlivých studijních programech, přijímacím řízení, možnostech ubytování, fungování studentských spolků apod. Návštěvníci kromě důležitých informací obdrží také nové vydání SUper magazínu, díky kterému získají další várku zajímavostí na jednom místě pro další prostudování třeba v klidu domova. Potěší jistě také sladká pozornost v podobě oblíbeného oplatku Fidorka, která se – stejně jako Slezská univerzita – narodila v Opavě a spolu s ní tvoří sympatickou dvojici zástupců toho nejlepšího, co slezský region nabízí. Na místě rozhodně nebude chybět ani maskot v podobě naší orlice, která se postará o veselou atmosféru. S orlicí se můžete například vyfotit, a když budete fotografii sdílet na sociálních sítích, nezapomeňte označit Slezskou univerzitu!

Univerzitní informační stánek rozhodně nepřehlédnete, najdete ho v pavilonu V, pod číslem 21. Vedle klasické prezentace školy je pro vás připravena také chill-out zóna, která nabídne příjemnou atmosféru pro podrobnější rozhovor, zábavné hledání studijních možností v aplikaci, nebo prostý odpočinek v rušném dni. Těšíme se na shledanou a pro naladění se do správné atmosféry přikládáme video z Brna z minulého roku