Tým SU se představil v Zaměstnanecké lize fotbalu

• Karin Martínková
  • 25.05.2022
Fotbal je nejpopulárnějším kolektivním sportem na světě. Hraje se zkrátka všude od rovníkové Afriky až po norské fjordy. Malí kluci ve vytahaných tričkách kopou do meruny na plácku a hrají si na své idoly v Lize mistrů. Reprezentanti Slezské univerzity v Opavě sice Champions League nehrají, ale měli možnost zabojovat za Slezskou univerzitu v Zaměstnanecké lize. A jak to dopadlo?

Autor: Ružena Hradská, Jakub Plaskura

V pondělí 23.5. 2022 se uskutečnilo okresní kolo celostátního fotbalového turnaje Deníku Zaměstnanecké ligy. Počasí všem aktérům tentokrát přálo. Modrá obloha, jemný vánek a příjemných třiadvacet stupňů, Byl to den jako stvořený pro fotbalový turnaj. Na fotbalovém hřišti v Bolaticích na Opavsku se sešlo šest organizací odhodlaných porvat se o postup do krajského kola. Tým Slezské univerzity přijeli podpořit nejen naši studenti a zaměstnanci, ale nechyběl ani maskot SU v podobě naší orlice, která se spolu s moderátorem Jakubem Plaskurou postarala o veselou atmosféru.

Úvodní losování zařadilo týmy do dvou skupin. Skupinu A tvořili Opall-Agri s.r.o., Obec Bolatice a oderský Semperflex Optimit s.r.o., což byl jediný host z novojičínského okresu. Ve skupině B si to měly rozdat týmy Adiv, spol. s r.o., Slezská univerzita v Opavě a Ostroj Opava a.s.. Zápasy se odehrávaly na polovině klasického fotbalového hřiště 2x po deseti minutách. Kvůli časové náročnosti probíhaly vždy dva zápasy současně, což dalo zabrat hlavně moderátorovi Jakubu Plaskurovi ze Slezské univerzity, který sledoval dva zápasy najednou a hlásil gólové stavy.

Na turnaji zaujaly i naše dresy (Foto: Š Bajt) Na turnaji zaujaly i naše dresy (Foto: Š Bajt)
Radim Jaroš dává vítězný gól Ostroji v základní skupině. To nám bylo ještě hej (Foto: Š. Bajt) Radim Jaroš dává vítězný gól Ostroji v základní skupině. To nám bylo ještě hej (Foto: Š. Bajt)
Několikrát se zaskvěl i náš brankář Štěpán Kramný (Foto: Š Bajt) Několikrát se zaskvěl i náš brankář Štěpán Kramný (Foto: Š Bajt)

Prvním soupeřem zástupců Slezské univerzity byli zaměstnanci firmy Adiv, spol. s r.o., kteří byli pro naše reprezentanty  snadným soustem a zápas vyhráli jednoznačně 5:1. Za Slezskou univerzitu nastoupilo celkem sedm studentů a jeden pedagog. Náš tým se tak stal příjemným okysličením celého turnaje. Další rival na sebe nenechal dlouho čekat. Po pouhé desetiminutové přestávce se naši hráči postavili proti čerstvým reprezentantům ze společnosti Ostroj Opava a.s.. Mírná únava se na nich určitě podepsala, avšak nenechali se zlomit a opět zvítězili, tentokráte bylo konečné skóre 3:2, čímž si vybojovali místo v semifinále.

Tím však jejich vítězná šňůra končí. V semifinále se jim postavili hráči z firmy Opall-Agri s.r.o., kteří byli rovnocenným soupeřem. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a brankáři na obou stranách předváděli nevídané kousky. Dlouho zůstával stav bezbrankový a jen se potvrdilo staré otřepané fotbalové klišé, že podobné zápasy rozhoduje úvodní branka. Tu bohužel vstřelil náš soupeř. Společnost Opall-Agri s.r.o. tak zvítězila 1:0 a možná poněkud překvapivě šel tento tým do finále, kde nakonec přehrál tým s názvem Obec Bolatice a získal titul. Za Bolatice mimochodem nastoupili i bývalí ligoví fotbalisté Vít a Jan Baránkovi. Naši reprezentanti tak vypadli v semifinále s pozdějším vítězem, což není žádná ostuda.

Ve rvačce o konečné třetí místo se reprezentanti Slezské univerzity utkali se starými  známými zaměstnanci Ostroje. Když mluvíme o rvačce, věřte, že nepřeháníme. Muži z Ostroje se rozhodli vyhrát za každou cenu a hráli hodně nevybíravě. Evidentně roli sehrál i fakt, že se našim chlapcům chtěli revanšovat za porážku ve skupině. V prvním poločase se jim naše mužstvo snažilo odolávat, v té druhé branku už nebyli schopni uhlídat, a tak padal gól za gólem. Finální skóre se vyšplhalo až na 1:6 pro Ostroj, což lze ale připočíst zejména zklamání našich borců, kteří si věřili na finále, ale také drobným zraněním. V jednom případě dokonce musela zasahovat i zdravotnice, ale všichni aktéři jsou v pořádku. Byly z toho tedy nakonec nepopulární brambory v podobě 4. místa, ale hoši bojovali jako lvi, za což jim patří velký dík.

A jak hodnotí vystoupení týmu Slezské univerzity její kapitán a se třemi góly nejlepší střelec SU Ferdinand Kráľ? “V skupine to vyzeralo sľubne, skončili sme na prvom mieste. Avšak prvý semifinálový zápas o postup do finále nebol vôbec dobrý. Ušlo nám to o jeden gól na konci zápasu, kedy nám prekĺzol jeden hráč. Nič sa nedá robiť. V poslednom finálovom zápase sa na nás podpísali zranenia asi štyroch alebo piatich hráčov v tíme. Preto bolo náročné ten zápas vôbec odohrať, a bohužiaľ to nevyšlo.“

Zápas o třetí místo byl tvrdý (Foto: Š . Bajt) Zápas o třetí místo byl tvrdý (Foto: Š . Bajt)
Petr Navrátil převzal diplom za účast týmu SU (Foto: Š. Bajt) Petr Navrátil převzal diplom za účast týmu SU (Foto: Š. Bajt)
Celý tým i s naší orlicí (Foto: Š. Bajt) Celý tým i s naší orlicí (Foto: Š. Bajt)

Celkové výsledky:

Skupina A: