První esportovní derby se blíží! Bude náš tým SLUníčka zářit štěstím?

• Jakub Plaskura
  • 08.04.2022
Historicky první esportovní derby mezi Slezskou univerzitou v Opavě a VŠB – Technickou univerzitou Ostrava se pomalu blíží a přípravy jsou v plném proudu. Slezská univerzita odpověděla na výzvu VŠB-TUO a v pátek 29. dubna se se svým moravskoslezským rivalem utká ve třech hrách: FIFA 22, Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends.

Jan Polák – studentská redakce Slezské univerzity

Naši alma mater bude reprezentovat tým SLUníčka, pro který je takto velký turnaj premiérou. Je ale potřeba dodat, že zkušenosti náš tým nasbíral už v 3E Lize nebo stále probíhajícím 3E Akademickém mistrovství. „Chalanom sa darilo super a bol som veľmi rád, že sme mali také hojné zastúpenie vo všetkých 3 herných tituloch. Mali sme celkovo 7 tímov, ktoré nás reprezentovali. Najlepšie sa podarilo umiestniť našim reprezentantom z LoL-ka, ktorí skončili na parádnom 4. mieste až z celkovo 47 tímov a vyslúžili si tak aj štipendium za vzornú reprezentáciu školy. Momentálne stále prebiehajú 3E Akademické majstrovstvá a našim tímom sa tam celkom darí.“ Přibližuje připravenost reprezentantů ambasador esportu na SU Andrej Piňák. Jeho hlavní úlohou bylo sestavit co nejlepší týmy z naší univerzity za pomoci Mgr. Kamila Matuly, Ph.D. z Ústavu informatiky a Oddělení komunikace rektorátu SU, ale také řešení dalších přidružených záležitostí. „Ďalej je to komunikácia s rôznymi partnermi, školou, sponzormi v rámci derby, ale také riešenie komentátorov a v neposlednom rade je nevyhnutné byť v intenzívnom spojení s ambasádorom e-športu VŠB na doladenie všetkých potrebných vecí.“

Kromě derby ve hrách FIFA 22, Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends se chystá také doprovodný program, během něhož se zájemci z řad studentů Slezské univerzity i VŠB-TUO mohou zapsat do esport týmu své univerzity. „Každá univerzita bude mať také jedného prednášajúceho, ktorý bude mať prednášku na zaujímavú tému ohľadom ešportu,“ doplňuje Piňák. Andrej se netají zájmem dostat esport více do povědomí studentů a svými nápady tomu jde rozhodně naproti. „Chceli by sme dávať priestor aj mini-turnajom v rôznych hrách, tak aby mali možnosť sa zapojiť aj stredoškoláci a  mohli by sme tak viac vybudovať komunitu a tým pádom prilákať aj čo najviac potencionálnych študentov. Ďalej by sme určite chceli udržiavať spoluprácu s VŠB a nadväzovať tak na ďalšie ročníky ešportovného derby. Tento ročník berieme ako nultý. Do budúcna sme rozmýšľali spraviť ligu v rámci Moravskoslezského kraje, ale to je ešte hudba budúcnosti.“ Kdo se stane akademickým vládcem esportu celého našeho regionu se dozvíme už 29. dubna. Jak můžete naše reprezentanty podpořit? Můžete přijet osobně fandit na Fakultu elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO nebo držet palce online na platformě Twitch. Více informací o samotném týmu SLUníčka a další podrobnosti vám přineseme, až se celý tento esportovní svátek více přiblíží. SLUníčka do toho!

Držme palce týmu SLUníčka. Andrej Piňák v dolní řadě uprostřed (Foto: Š. Bajt) Držme palce týmu SLUníčka. Andrej Piňák v dolní řadě uprostřed (Foto: Š. Bajt)