• 21.04.2022

Informace Statutárního města Opavy k poskytování stravy

Vzhledem k tomu, že již mají všichni uprchlíci možnost čerpat finanční dávky od úřadu práce, dojde od 3. května 2022 ke změně v dodávání obědů!
  • 21.04.2022

I tuto sobotu se můžete těšit na pohádky!

Jsme rádi, že se vašim dětem líbí sobotní promítání animovaných pohádek. nezklameme je tedy ani tentokrát a opět se na všechny budeme těšit v jídelně v sobotu 23. 4. od 10 hod.
  • 20.04.2022

7 tipů, jak žádat o práci

Přátelé, pro lepší možnosti získání práce v ČR jsme pro vás připravili několik drobných pomůcek:
  • 19.04.2022

Tenisové odpoledne pro děti z Ukrajiny

V rámci mezinárodního benefičního turnaje v tenise si vás dovolujeme pozvat na sportovní den pro děti. Uskuteční se v neděli 24. dubna od 10 do 14 hodin v Tenis Centru Opava (Karlovecká 2628/1, Opava, cca 1,5 km od kolejí). Můžete si vyzkoušet tenis, badminton či další aktivity.
  • 14.04.2022

Pohádky pro nejmenší i tuto sobotu!

I v nadcházející sobotu 16. 4. pozveme Vaše nejmenší děti na promítání animovaných pohádek. Tentokráte si studenti naší Slezské univerzity pro Vaše děti připravili i překvapení!! Těšíme se na vás v jídelně od 10 hod.
  • 12.04.2022

Možnosti základních škol

Vzhledem k velkému počtu dětí, které jsou umístěny v ZŠ Mařádkova, žádáme rodiče, aby kontaktovali i další opavské základní školy, např. • Základní škola Ochranova (ZŠ Ochranova) • ZŠ B. Němcové • ZŠ Edvarda Beneše (ZŠ Edvarda Beneše) • ZŠ Kylešovice (ZŠ Kylešovice) • ZŠ Riegrova (ZŠ Riegrova) • ZŠ Vrchní (ZŠ Vrchní) Děkujeme za pochopení!
  • 12.04.2022

UPOZORNĚNÍ

V pondělí 18. 4. budou z důvodu státního svátku všechny obchody uzavřeny!
  • 11.04.2022

Shrnutí vašich nároků na ubytování, stravování a humanitární dávky

Vážení přátelé, pro vaši lepší orientaci v základních podmínkách poskytování služeb ukrajinským občanům ubytovaným v ČR vám nabízíme jejich zjednodušené shrnutí:
  • 11.04.2022

Změna ve způsobu dodávání stravy od 15. 4. 2022

Z důvodu možnosti zajišťování vlastní stravy dojde od 15. 4. 2022 k omezení dodávání celodenní stravy.
  • 04.04.2022

Děti, přijďte zase na pohádky!

Vašim dětem budeme opět promítat animované pohádky pro nejmenší děti i tuto sobotu 9. 4. 2022 od 10 hodin v jídelně.