• 12.09.2019

Fotografie Jiřího Dobrého představují studentskou expedici do Chile

Chceš vidět úžasné fotky z chilské expedice našich studentů? Malá ochutnávka je od včerejška až do konce října k vidění ve foyer univerzitní budovy na ul. Hauerova 4 v Opavě.
  • 10.09.2019

Informatika je sexy a není jen pro kluky, vzkazuje Slezská univerzita v Opavě

Informatika je jedním z pracovních oborů s perspektivní budoucností i nadstandardním platovým ohodnocením. Přesto poptávka po informaticích stále vysoce převažuje nad nabídkou. Jedním z vysvětlení tohoto déletrvajícího stavu jsou domnělá negativa, jež na oboru ulpívají: že je těžký a vhodný jen pro chlapce. Měnit tento stav se rozhodla Slezská univerzita v Opavě zřízením zájmového kroužku informatiky, který bude v oblasti IT více respektovat zájmy dívek.
  • 09.09.2019

Noc vědců 2019 nese podtitul Šetrně k přírodě. Budeme opět u toho

OPAVA - Třicet jedna míst ve 28 městech, 976 událostí a okolo 60 tisíc návštěvníků. To jsou základní údaje Noci vědců 2019. Ta vypukne v pátek 27. září. Letos nese celorepubliková akce popularizující vědu a výzkum mezi širokou veřejnosti podtitul Šetrně k přírodě. Slezská univerzita bude zase u toho.
  • 04.09.2019

Cestu svobody ukáže i archiv Slezské univerzity

OPAVA - Václav Havel – Cesta svobody. Takový název dali organizátoři nové výstavě, která bude otevřena v Památníku Petra Bezruče. Prostřednictvím unikátního obrazového materiálu z regionálních paměťových institucí, mezi nimiž nebude chybět ani Archiv Slezské univerzity v Opavě, bude představena vazba Václava Havla, mj. čestného občana Opavy, na slezský region a jeho dvě návštěvy našeho kraje v 90. letech.
  • Lenka Čápová
  • 02.09.2019

Nebyli jste v sobotu na Čaji o páté? Atmosféru vám přiblíží krásné fotografie

Desítky návštěvníků přilákala poslední srpnovou sobotu akce nazvaná Čaj o páté. Na její organizaci se v prostorách oranžerie Státního zámku Raduň podílela rovněž Filozoficko-přírodovědecká fakulta (FPF) Slezské univerzity v Opavě, konkrétně tým experimentální retrogastronomie Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu, který připravil ochutnávku čaje a pečiva v anglickém stylu.
  • 01.09.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Otevření multismyslové místnosti Snoezelen

Dne 11. září 2019 ve 13 hodin se uskuteční na Fakultě veřejných politik Slezské univerzity v Opavě slavnostní otevření multismyslové místnosti Snoezelen.
  • 31.08.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Výstava ex libris K.J.Obrátila v OC Breda

Již 2.9. se koná v obchodním centru Breda vernisáž k výstavě ex libris Karla Jaroslava Obrátila, kterou pořádá doc. PhDr. PaedDr. Kamil Janiš, CSc. O tom, kdo byl K.J.Obrátil, vám přinášíme rozhovor.
  • 30.08.2019

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě se podílí na akci zámku Raduň

Filozoficko-přírodovědecká fakulta (FPF) Slezské univerzity v Opavě se významně podílí na akci nazvané Čaj o páté, která se koná v sobotu 31. srpna 2019 v oranžerii Státního zámku Raduň. Začátek je stanoven v 17.00 hodin.
  • 28.08.2019

Univerzitní knihovna představuje fotografa Kurta Kaindla

Univerzitní knihovna Slezské univerzity a Rakouské kulturní fórum v Praze představují od 2. září rakouského fotografa Kurta Kaindla a jeho projekt, kdy na svých unikátních černobílých fotografiích zachytil zvláštní atmosféru a obyvatele někdejšího česko-rakouského pohraničí.
  • Lenka Přečková
  • 26.08.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Návštěva čínské delegace na fakultě

V pondělí 26. srpna navštívila naši Obchodně podnikatelskou fakultu v Karviné čínská delegace ze Shanxi University of Finance and Economics (SXUFE), která je od roku 2018 naší partnerskou univerzitou.