Poznáme víťazov nášho komunitného esportového turnaja!

• Karin Martínková
  • 06.12.2023
Našich turnajov sa zúčastňuje čoraz viac študentov a naberajú na popularite, určite tomu napomáha aj neustála podpora zo strany univerzity, či už v podobe mediálnej podpory alebo tej finančnej. Tentokrát sa v hre League of Legends hralo o výhry v hodnote 15 000 Kč a výnimočný bol i nezvyčajný koncept turnaja, ktorý si každý účastník užil.
Text:  Ing. Andrej Pinacol Piňák, studentský ambasador esportu

Do turnaja, ktorý sa hral vo formátu 5-ti proti 5-tim, sa hráči prihlasovali jednotlivo a tímy sa losovali týždeň pred turnajom náhodne na základe preferovaných rolí, ale aj dosiahnutej úrovne v hre. Chceli sme tak dať možnosť zahrať si každému bez ohľadu na to, či je členom tímu alebo jednotlivec, či akú úroveň v hre dosiahol. Zámer sa dokonale podaril, všetky tímy boli v svojej hre vyrovnané až do finále.

Turnaja sa zúčastnilo dokopy 30 študentov (6 tímov po 5 hráčoch), a to sme museli z dôvodu naplnenia kapacity predčasne ukončiť registrácie! O zaujímavé finančné výhry (prize pool) v podobe poukážok na herné doplnky do známeho internetového obchodu s elektronikou bojovali prevažne hráči z našej Filozoficko-prírodovedeckej fakulty v Opave (FPF) a Obchodne podnikateľskej fakulty z Karvinej (OPF), ale nechýbali ani stredoškoláci, ktorý sa radi do našich turnajov zapájajú a tento koncept turnaja si obľúbili. O tom hovorí aj prehlaď víťazov tohtoročného komunitného turnaja a hodnotenia jeho účastníkov:

Celkové umiestnenie:

1. Miesto – The Chat Banners

1.     Patrik Duch (stredoškolák, Obchodná akadémia Karviná)

2.     Adam Dohnal (Moderní informatika)

3.     Marek Warmuž  (Informatika)

4.     Zdeněk Paciorek (Informatika a angličtina)

5.     Adam Štípal (Audiovizuální tvorba)

2. Miesto – Šimpanzi

1.     René Duda (Manažerská informatika)

2.     Ondřej Michalek (Manažerská informatika)

3.     Lumír Urban (Audiovizuální tvorba)

4.     Martin Feranc (Marketing)

5.     Jan Duris (stredoškolák, Obchodná  akadémia Karviná)

3. Miesto – 5PDFS

1.     Lukáš Chrastina (Manažerská informatika)

2.     Martina Vodičková (stredoškoláčka, Gymnázium M. Kováča v Banskej Bystrici)

3.     Michal Kunc (Informatika a angličtina)

4.     Lukáš Wojaczek (Ekonomika a management)

5.     Petr Šimera (Informatika a angličtina)

(4. miesto: Tea Time, 5. miesto: Insanity Gaming, 6. miesto: Veni Vidi Vici)

Zhodnotenie turnaja z pohľadu niektorých hráčov:

Jan Ďuriš (stredoškolák, Obchodná akadémia Karviná – Šimpanzi): "Chtěl bych poděkovat za možnost zahrát si turnaj o skvělý prizepool a vyzkoušet si hraní v týmu. Velký dík klukům, kteří to zorganizovali a za to, že něco takového umožnili udělat i středoškolákům. Je skvělé zahrát si oblíbenou hru a o něco soutěžit. Prizepool byl skvělý a už plánuju, co si koupím. Doufám, že se turnaj bude opakovat, protože to bylo moc fajn a jsem klukům z univerzity moc vděčný."

Zdeněk Paciorek (student FPF – The Chat Banners): "Prvně bych chtěl poděkovat svým spoluhráčům, kteří byli ochotní hrát cokoliv, co tým potřeboval, což je potřeba
v tomto typu turnaje, kdy proti sobě hrají různé úrovně hráčů. Právě tento typ turnaje se mi hodně líbil a doporučil bych ho na příští rok. Taky bych poděkoval lidem ze streamu, ať už divákům či komentátorům."

René Duda (študent OPF – Šimpanzi): "Tento nový formát byl velice zajímavý, zábavný a vnesl nový nádech oproti loňskému roku. Jen je škoda, že jsme měli málo času na to se pořádně sehrát a vymyslet lepší taktiky. Abych se vyjádřil k finálovému zápasu, ve zkratce jsme měli smůlu. Naši soupeři ve finále nadraftovali lépe a pár menších missplayu vedlo k jejich výhře. Snažili jsme se nejlépe, jak jsme mohli v rámci možností, ale i tak to nestačilo. Avšak řekl bych, že jsme si turnaj užili a už teď plánujeme nějaké menší online turnaje a těšíme se na další rok. I když jsme nevyhráli, tak jsme si minimálně našli nové spoluhráče a přátele."

David Kowal (študent OPF – Veni Vidi Vici): "Turnaj bych zhodnotil kladně. Bylo to oproti minulým rokům zase něco nového. Formát, který byl například minulý rok, pro mě a celkově pro náš tým SLUníčka nebyl až tak zajímavý, jelikož jsme do něj vždy nastupovali jakožto jasný favorit na výhru a taky to tak vždy dopadlo. Letos to bylo zajímavé i zábavné, jelikož se přihlásilo 30 hráčů a z toho se poté vylosovalo 5 náhodných hráčů, takže týmy byly vyrovnanější a byla to zajímavá výzva, kterou jsme podstoupili a troufám si říct, že jsme si to všichni užili. Takovýto turnaj bych si klidně zopakoval příští semestr."

Ondřej Michalek (študent OPF – Šimpanzi): "Opět se konal turnaj na Slezské univerzitě, tentokrát v League of Legends a zvláštní na tom bylo, že týmy byly náhodně rozlosované. Z mého pohledu tento krok byl velice podařený a díky tomu to byl zatím nejlepší turnaj. Díky tomu jsem poznal nové lidi a po dlouhé době si zabojoval o pěkné ceny. Jsem opravdu rád, že se univerzita a Andrej Piňák snaží rozvíjet esport i u nás."