Komorní pěvecký sbor ozvláštnil populární Advent na zemědělce

• Karin Martínková
  • 04.12.2023
Pomalu a jistě přichází Vánoce a s nimi ideální čas pro setkávání – ať už u svařeného vína, cukroví nebo tradiční vánoční hudby. K největším akcím, pořádaným hlavně za účelem navození pravé sváteční nálady, patří bezesporu také Advent na Masarykově střední škole zemědělské škole v Opavě. Tento rok se uskutečnil ve dnech 24. a 25. listopadu a náš Komorní pěvecký sbor pod vedením Mgr. Vladimíry Jaškové na něm nemohl chybět!

Text: Petr Straka, člen sboru

V aule „zemědělky“ jsme vystoupili v sobotu 25. listopad, a návštěvníkům – kterých bylo opravdu mnoho – jsme zazpívali několik skladeb z našeho bohatého repertoáru. Samozřejmě nechyběly vánoční stálice jako například Tichá noc, Pásli ovce valaši, ale i starší písně – např. středověký vánoční hymnus Puer natus in Bethlehem nebo raně novověká Rorando coeli defluant. Nezůstalo však jen u tradičních vánočních písní, posluchače potěšil i jihoafrický tradicionál Shosholoza nebo velmi známá píseň The Lion sleeps tonight a mnoho dalších – známých i neznámých. Vystoupení jsme ukončili publikem vynuceným přídavkem, slovenskou písní Prší, prší. Přestože venku spíše mrzlo, rytmika této skladby nás všechny zahřála. Věříme, že jsme přivodili v budově zemědělské školy, ale také v myslích posluchačů, tu pravou vánoční náladu. Důkazem toho byla i milá slova z řad návštěvníků, kteří si nás přišli poslechnout a bez nichž by to nikdy nebylo ono.

Pokud jste nás ještě neslyšeli, zveme vás na naše příští vystoupení, jež se bude konat v nádherných prostorách obřadní síně bílého zámku v Hradci nad Moravicí 8. prosince od 17. hodin. Pokud tedy ještě nejste pořádně vánočně naladěni, neváhejte a dorazte za námi! Srdečně se na všechny těší Komorní pěvecký sbor Slezské univerzity.