Studentky se srdcem na dlani pro Moravskoslezský kraj

  • Lenka Kendeová
  • 01.12.2023
Studentky naší univerzity opět dokázaly, že mají nejen srdce na pravém místě, ale také zájem a ochotu obětovat čas i úsilí pro jiné, a to prostřednictvím účasti na Tyrkysové sbírce. Tato akce, pořádaná ve spolupráci s Dopravním podnikem města Ostrava a Nadačním fondem Křídlení, má za cíl shromáždit finanční prostředky pro podporu projektů a neziskových organizací v Moravskoslezském kraji.
Naše univerzita aktivně podporuje své studenty v účasti na této charitativní události již od roku 2019. Každý rok se zapojuje stále více studentů, a letošní rok nebyl výjimkou, protože se k dobrovolnému zapojení přihlásilo celkem 21 studentek napříč (téměř) celou naší univerzitou!

 

Letos se Tyrkysová sbírka konala od 20. do 30. listopadu 2023 a byla zahájena spolu s provozem Tyrkysové vánoční tramvaje, která vyjela 20. listopadu v 5:55 z Hlavního nádraží v Ostravě. Studentky a dobrovolníci byli aktivní v městské hromadné dopravě až do pátku 24. listopadu. Novinkou byla možnost přispět pomocí platební karty nebo aplikace Moje DPO, kde si zájemci mohli zakoupit tzv. Tyrkysové jízdenky. Celková částka z těchto transakcí byla transparentně připsána na speciální účet.

 

Koordinátorka nadačního fondu Křídlení Barbora B. si o zapojení našich studentek, které po dobu sbírky hrdě nosily označení „Dobrovolník ze Slezské univerzity“, mimo jiné řekla: „Studenti byli šikovní, komunikativní a disciplinovaní, asistenti dopravy z DPO si je velmi chválili. Chtěla bych vyzdvihnout 2 studentky, které nám velmi pomohly tím, že když nám na poslední chvíli vypadla skupina, tak neváhaly a na mailovou výzvu reagovaly skoro okamžitě a hned přišly.“

 

Celková částka vybraná během Tyrkysové sbírky byla slavnostně oznámena na akci Advent plný křídlení, konané dne 30. listopadu 2023. Letos byl dosažen ohromující výsledek: 170 000 Kč!!!

Nový obrázek
V této chvíli chceme vyjádřit obrovskou vděčnost a ocenění všem studentkám, které se aktivně podílely na úspěchu letošní Tyrkysové sbírky. Jejich osobní nasazení a obětavost nesmírně přispěly k dosažení tohoto úžasného výsledku. Jmenovitě si naše poděkování zaslouží:
Petra Sofková (Ekonomika a management)

Tereza Galušková (Ekonomika a management)

Karolína Salačová (Sociální patologie a prevence)

Michaela Niklová (Sociální patologie a prevence)

Lilla Peténiová (Ekonomika a management)
Alessandra Mrvová (Finance a účetnictví)
Tereza Chamradová (Mezinárodní obchod)

Natalie Heiserová (Historie-muzeologie)

Natálie Glovčíková (Historie-muzeologie)

Hana Bartošíková (Historie-muzeologie)

Lucie Černá (Matematika)

Marie Macháčková (Archeologie)

Pavla Gábová (Finance a účetnictví)

Petra Jančíková (Matematika)
Petra Kaštovská (Matematika)
Anežka Šedková (Angličtina pro odbornou praxi)
Nikola Nedvídková (Sociální patologie a prevence)

Daryna Tetera (Historie-muzeologie)
Simona Řehulková (Angličtina)
Kristýna Chaloupková (Angličtina)
Dorota Baďurová (Angličtina pro odbornou praxi)