Jak pivní běžci do cíle doběhli

• Karin Martínková
  • 21.11.2023
Když se měsíc říjen ke svému konci nachýlil a venku zavládlo sychravé počasí, které lákalo k večerům strávených doma v teple u školních povinností, nastala ideální chvíle studenty trochu rozpohybovat. A tak se pod záštitou Studentské unie Slezské univerzity uskutečnil již několikátý ročník všemi oblíbeného Pivního maratonu.

Text: Anežka Šedková, Studentská unie

Trasa byla pečlivě naplánovaná akorát na míru pro ty největší odvážlivce – Pivotéka 13, Café Bar Gross, CHC University, Myslivna, U2D Pub, Podnik s doběhem do Gottrei, kde se pro všechny zúčastněné konala epická after-party. Po cestě museli běžci čelit zrádným úkolům jako drásavá pivní stojka či klasické pivko na ex.

Nutno říct, že se s nimi poprali statečně. Do cíle i přes nemalé obtíže doklopýtaly téměř všechny soutěžící týmy, a to se zážitky, na které určitě jen tak nezapomenou. Nakonec, jak se říká, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, přesto by však stálo za to vypíchnout hvězdné výsledky letošních třech „bednových“ týmů:

1) Běhny ze 13 (57 minut)

2) V pasti (1 hodina 12 minut)

3) Květinky (1 hodina 17 minut)

Na závěr patří velká gratulace všem zúčastněným (pokud se vám nepodařilo umístit se, nezoufejte, trénujte a vidíme se napřesrok) a zároveň poděkování naší univerzitě za ceny věnované do soutěže i všem organizátorům a pivním hlídkám, kteří do toho dali srdíčko – bez vás by to nebyl ten pravý SUper Pivní maraton.

Pivu zdar!