Rektoři a prezidenti STARS EU se sešli v Groningenu, přítomna byla i královna

• Lenka Kendeová
  • 07.09.2023
V úterý 5. září se všichni rektoři, prezidenti a členové řídícího výboru STARS EU připojili k oslavě 225. výročí Hanze University of Applied Sciences v Groningenu, v Nizozemsku. Za naši univerzitu se této slavnostní události zúčastnil rektor doc. Tomáš Gongol.

Foto: Hanze University of Applied Sciences, Groningen

Téma oslavy bylo „Na tobě záleží!“. Její Veličenstvo královna Máxima, která byla na Hanze také přítomna na této speciální akci, zdůraznila, že každý talent si zaslouží šanci na rozvoj. Zmínila také, že je důležité najít si čas a prostor k nalezení vlastního rytmu jako student. Královna nazvala „studenty, učitele a výzkumníky pilíři vitální společnosti“.

Partneři STARS EU se sešli nejen k oslavě této výjimečné příležitosti, ale také k diskuzi o hladkém zahájení programu financovaného Evropskou komisí po výzvě EU 2023 a k návštěvě Digital Society Hub (DSH) Hanze UAS.

Digital Society Hub

DSH je fyzická a virtuální vzdělávací komunita, v rámci které se spojují technická (digitální) zařízení a kreativní a kvalifikovaní lidé z obchodu, vzdělávání a výzkumu, aby vyvíjeli a testovali příležitosti/řešení.

V rámci Digital Society Hub pracují multidisciplinární týmy na nových produktech a aplikacích v oblasti 5G, Big Data nebo E-Health. Aplikace jsou vymýšleny s využitím například virtuální reality, rozšířené reality, her nebo dronů.

Více informací o Digital Society Hub of Hanze UAS a příklady projektů naleznete zde na: https://www.hanze.nl/en