Pátí o jediný gól! Na naše studenty ani tentokrát místo na bedně nezbylo

• Lenka Kendeová
  • 24.05.2023
Již podruhé Slezská univerzita umožnila svým studentům, aby za ni na zeleném trávníku s kopacím míčem u nohy bojovali s podobně nastavenými zástupci institucí okresu Opava v Zaměstnanecké lize. A stejně jako vloni se jednalo o zápas plný emocí, zvratů, hraničních situací i tělesného vypětí! Ale pojďme na to pěkně popořádku.

Text: Karin Martínková

Po studeném jaru je konečné krásný, takřka letní den, pondělí 22. května lehce po obědě, a na hřiště do Bolatic se začínají sjíždět amatérské fotbalové týmy spolupracovníků, jež se přihlásily do soutěže Zaměstnanecká liga pořádané vydavatelstvím Vltava Labe Media, pod něž spadá i celostátní titul Deník. Soutěž začíná okresními koly, jejich vítězové pak postupují dále do kol regionálních a turnaj vrcholí celostátním finále. Týmy se skládají max. z 8 hráčů, hraje se 2 x 10 minut na polovině běžného fotbalového hřiště, na hřišti je vždy 5 hráčů v poli a jeden brankář.

Je tady po delší době opravdu teplý den a na bolatickém hřišti voní čerstvě posečená tráva. Idylka pro Slezskou univerzitu však končí už při prvním pohledu na tabulku rozřazení, kdy los našim studentům trochu zlomyslně přiřkl nejlepší hráče ve skupině: obec Bolatice (vloni 2. místo) a mužstvo ze společnosti Ostroj a.s. (vloni se umístili jako třetí). Právě s chlapy zocelenými fyzickou prací ve společnosti Ostroj, se kterými již vloni svedli opravdu tvrdý boj, v němž došlo i na malá zranění, naši studenti turnaj otevírají. Než se stačí trochu rozehrát, začíná být jasné, že soupeř tréninkům a vzájemné souhře věnoval trochu větší péči. V rychlém sledu padly za záda brankáře Slezské univerzity Štěpána Kramného 3 góly. Kladně je nutné zhodnotit to, že se náš tým pod tímto soustředěným tlakem nerozsypal, začal se více koordinovat a tato snaha se zúročila ve dvou odvetných gólech. Bohužel to nestačilo, naopak Ostrojáci stvrdili své vítězství ještě čtvrtou brankou.

Druhý zápas jsme svedli s domácími favority – obcí Bolatice. V té hrají i bývalí ligoví fotbalisté, takže jejich hra vzbuzuje opravdu respekt. Naši borci již byli při tomto zápase plně rozehraní, možná i napumpovaní adrenalinem ze zklamání z prvního prohraného zápasu, a tak do hry dali opravdu vše. Došlo i na několik tvrdších soubojů, které jsou patrné i z níže uvedených fotografií. Přestože většina z nich nebyla pískána jako faul – a po pravdě řečeno, rozhodčí museli být při stylu těchto zápasů dost benevolentní – branka, která mohla o výsledku rozhodnout, jako faul označena byla, takže souboj s favority, kteří později toto okresní kolo vyhráli, skončil remízou 2:2.

V tu chvíli jako by na hřiště připlul temný mrak. Náš tým chtěl dokonce zamířit do šaten, že v turnaji skončil. Nebylo ale tomu tak, hochy čekal ještě zápas o 5. místo. V tomto utkání byl jejich soupeřem Geis tým, nováček v soutěži. Nedostal však šanci. Naši studenti jej doslova rozstříleli 9:3, což bylo zároveň nejvyšší brankové skóre celého kola. Suverénní výhra našich v tu chvíli ale již stačila pouze na 5. místo. Ještěže šlo především o touhu si zahrát, a také i tímto způsobem zviditelnit naši univerzitu. Pak i v tomto utkání na sto procent platilo, že jsme se jej zhostili se ctí a Slezská univerzita může být na své studenty pyšná i mimo pole vzdělání a vědy.

A jak hodnotí účast samotní hráči?

Ing. Andrej Piňák, MBA (studijní program: Manažerská informatika) – Aj keď to opäť nevyšlo, ďakujem za príležitosť reprezentovať Slezskú a verím v to, že budúci rok sa vrátime zasa o niečo silnejší a namotivovanejší.

Bc. Matej Machej (studijní program: Ekonomika a management) – S chalanmi sme si opäť zahrali dobrý futbal. Osudným bol pre nás prvý polčas prvého zápasu, v ktorom sme dostali 3 góly, ktoré sa už ťažko vyrovnávajú. S troškou šťastia pri losovaní skupín sme mohli byť kľudne vo finále.

Jakub Ferdinand Kráľ (studijní program: Ekonomika a management) – Vstup do turnaja nám nevyšiel podľa predstáv, ale aj po dvoch rýchlych zápasoch v skupine stačil jeden gól a tohtoroční víťazi by z našej skupiny nepostúpili ani do semifinálových zápasov. Sme radi že sme ukázali na čo máme v zápase o 5. miesto, kde sme súpera jednoznačne prestrieľali. Každopádne ďakujeme za možnosť reprezentovať Slezskú Univerzitu.

Radim Jaroš (studijní program: Ekonomika a management) – Turnaj ma bavil, zišli sme sa dobrá partia a bojovali sme ako sme len mohli. Bohužiaľ nás delil 1 bod od postupu, a tak sme hrali iba o 5.miesto, kde sme si však aspoň spravili chuť vysokou výhrou.

Lukáš Cempírek (studijní program: Ekonomika a management) – Na turnaj v Bolaticích jsme poskládali super tým, a k tomu jsme měli v zádech fanclub s orlicí. Bohužel ani to nestačilo k postupu mezi nejlepší 4, kdy nám postup unikl o 1 bod. Už se ale těším na další ročník.

Petr Navrátil (studijní program: Cestovní ruch a turismus) – Turnaj byl povedený, přišli jsme si hlavně zahrát a šli jsme si pro první místo, bohužel okolnosti nám nepřály. Alespoň jsme si všichni pořádně zastříleli v posledním zapase a odešli jsme s vítězným pocitem a dobrou náladou.

Michal Raška (studijní program: Ekonomika a management) – Bohužel, tentokrát zůstalo štěstíčko v Karviné, respektive v Opavě. Do skupiny nám byli vylosováni oba finalisté. S vítězi turnaje jsme remizovali 2:2 a o jediný gól nepostoupili ze skupiny. Jednoznačné vítězství 9:3 v zápase o 5. místo hovoří jasně.

Štěpán Kramný (studijní program: Ekonomika a management) – Byl to pěkný turnaj, také organizace byla skvělá, ale myslím, že rozhodčí nebyli moc dobří. Těším se na příští ročník.