Dámy a pánové, startuje 27. ročník Opavského majálesu!

• Karin Martínková
  • 16.05.2023
Rok se s rokem sešel a je tady další ročník festivalu Opavský majáles, který snoubí několik kulturních oblastí – hudbu, literaturu i divadlo. A jak je v Opavě tradicí, za celým majálesem stojí tým absolventů a studentů Slezské univerzity v Opavě. Opavský majáles ale není jen open air festivalem, už od svých počátků je utvářen jednotlivými tematickými dny, které odpoledním programem pod širým nebem v sobotu vyvrcholí.

Mgr. Lucie Zelinková, hlavní organizátorka

Odstartovali jsme akcí MÁJ DVOŘÍ, a to v pondělí 15. května v 16:00 hod. v Jazz Café Club Evžen. Tam si studenti a studentky Kulturní dramaturgie připravili krátké ukázky svých připravovaných divadelních her, následovala vernisáž kolektivu autorů a celou akci završil literární a hudební blok. Plynule navážeme ve středu 18. května Dnem dobré vůle, který navazuje na tradici původního Týdne dobré vůle. Jako účastníci budete mít možnost pomoci lidem a zvířatům v nouzi. Na každém stanovišti na vás bude čekat úkol a rovněž koordinátor, který vás za vaši dobrou vůli odmění. V rámci akce bude možno zakoupit výrobky klientů Charity Opava, přispět dobrotou zvířatům z Městského útulku, či darovat krev a pomoci tak osobám, které jsou na dárcích závislí. Věříme, že Opava ukáže, že má dobrou vůli a pomůže tam, kde je to potřeba. Celá akce se uskuteční v čase 9 – 17:00 hod. napříč Opavou (stanoviště najdete v: OC Breda, budově rektorátu naší univerzity Na Rybníčku, budově Filozoficko-přírodovědecké fakulty na Masarykově třídě, Univerzitní knihovně na Bezručově nám.). Ve čtvrtek 19. května od 17:00 v prostorách UNI Pointu v OC Breda budeme debatovat o literatuře s humorem a nadhledem s influencerkou Lucií Zelinkovou, kterou možná znáte z Instagramu jako luciezel). Dozvíte se různé perličky a zajímavosti o knihách a spisovatelích, samozřejmostí budou tipy na nevšední a zajímavé knížky a na závěr bude prostor pro vaše dotazy.

Závěr celého týdne bude patřit open air festivalu, který odpálíme 20. května v 15:00 v Městských sadech. Tři pódia nenaznačují nic jiného než trojnásobnou nálož muziky všemožných žánrů. Těšit se můžete na vystoupení Bena Cristovaa, Pam Rabbit, Elly, Akiry nebo The Middle of the Sandwich. Součástí programu je rovněž doprovodný program v podobě Teva Family zóny, kde bude připraven program pro rodiny s dětmi. Nejen na dětské účastníky tam budou čekat vědátorské pokusy, airbrush tetování, malování na obličej a mnoho dalších aktivit. K dispozici bude rovněž chill zóna, výborné občerstvení a dostatek nejrůznějších nápojů pro váš pitný režim, mezi nimiž nebudou chybět ani majálesové pivní speciály! Areál bude otevřen od 14:00 hod.

Vstupenky budou k dostání rovněž na místě, platba ale bude možná pouze v hotovosti. Sleva pro studenty a zaměstnance Slezské univerzity platí pouze v předprodeji!

-          349 Kč – dospělá osoba

-          550 Kč – rodinné vstupné (2 dospělí + min. 1 dítě, max. 2 děti do 12 let)

-          100 Kč – dítě 6–12 let

-          Zdarma – dítě do 6 let