Kopeme za Slezskou univerzitu! Nejen obrazně, ale i na zeleném pažitu

• Petr Korviny
  • 12.05.2023
Nejen úspěchy na poli vědy a vzdělávání je živa univerzita. Našim studentům dáváme příležitosti k všestrannému rozvoji a je jenom bonusem navíc, když to univerzitě vrací. Třeba tak, že za ni kopou, a to doslova! Již druhým rokem naši studenti vyslyšeli výzvu v celostátním otevřeném fotbalovém turnaji Zaměstnanecká liga, který sdružuje firmy a organizace, jenž tento koníček u svých zaměstnanců podporují. Vloni se náš tým probojoval do semifinále základního kola za okrese Opava, kde skončil na nepopulárním 4. místě. Jak to dopadne letos?

Napínavou reportáž z loňského roku si můžete přečíst na jiném místě našeho webu, nebudeme zde tudíž plýtvat místem. Stačí uvést, že náš tým sestavený ze 7 studentů a 1 pedagoga se o co nejlepší výsledek udatně rval, takže rozhodně bylo na co se dívat. Výkon nakonec stačil na „bramborové“ 4. místo, a přestože naše mužstvo bylo z výsledku mírně zklamané, v závěru i přes drobné zranění převážila radost ze sportovního zážitku. Deník po utkání dne 27. května 2022 naši účast komentoval slovy: „Slezská univerzita ale byla nejsympatičtějším výběrem celého turnaje. Měla maskota, realizační tým, fanoušky, svého fotografa a hezké dresy“.

Už před rokem si pak tým studentů z naší Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné slíbil, že je za rok bolatické hřiště uvidí znovu. A jak slíbili, tak se i stane! Již v pondělí 22. května nastoupí staronová sestava studentů Slezské univerzity vedená kapitánem Jakubem Ferdinandem Králem do utkání o postup. A je nutné říci, že okres Opava má z Moravskoslezského kraje – kromě Frýdku-Místku –nejobsazenější skupinu. Proti našim borcům totiž nastoupí jak staří známí z loňského turnaje, především vítěz OPALL-AGRI, s.r.o. (kterého ale náš tým v první hře porazil), obec BOLATICE, a především urputný tým z OSTROJ a.s., tak i zatím neznámý soupeř WITZEMANN OPAVA, spol. s r.o. Přijďte fandit i vy!

Otázka na kapitána týmu Slezské univerzity Jakuba Ferdinanda Krále:

Kdo by měl být z vašeho týmu postrachem soupeřů a proč?

„Hnacím motorom tímu bude určite Radim Jaroš, jeho rýchlosť a prehľad v hre nám výrazne pomohli aj minulý rok. V bránke sa zas môžeme spoľahnúť na Štepána Kramného, ktorý taktiež predviedol parádny výkon.
Každopádne vo futbale to nikdy nie je o jednom alebo dvoch hráčoch, je to o tom či sa ako tím dokážeme zomknúť a hrať jeden za druhého.“

Kapitán týmu Jakub Ferdinand Kráľ v akci. Zápas v Bolaticích 2022 Kapitán týmu Jakub Ferdinand Kráľ v akci. Zápas v Bolaticích 2022