Filmy našich studentů na stříbrném plátně v Pardubicích!

• Lenka Kendeová
  • 19.03.2023
Město, známé především díky dostihovému závodu Velká pardubická a tradičnímu perníku, to jsou Pardubice. Již brzy k těmto známým skutečnostem přibude další. Pardubice: město, kde se konal Večer filmů Slezské univerzity.

Na velkém plátně v pardubickém Cinestaru pod hlavičkou Filmového klubu Pardubice budou uvedeny tři absolventské filmy z dílny našeho studijního programu Multimediální techniky. Dva z nich, Baron Artur Kraus a Fantastická terapie, jsme již představovali v souvislosti s jejich nominací na prestižní festival dokumentárních filmů AFO (https://www.slu.cz/slu/cz/aktuality/1/1783). Autorka filmu Fantastická terapie Anna Rotreklová stihla svůj umělecký počin představit také divákům na pražské premiéře 15. 3. 2023 v kině BIO OKO, kde se setkala s velkým úspěchem v podobě vyprodaného sálu. Zájem návštěvníků byl tak velký, že někteří ze zájemců raději obětovali své pohodlí a pro produkci s následnou debatou zaujali místa alespoň na schodech, jen aby se této premiéry mohli zúčastnit.

Třetím filmem, který bude v rámci pardubického večera představen, bude Zloděj spánku Terezy Štěpánkové. Jak je možné odvodit již z názvu filmu, snímek se zabývá problematikou světelného znečištění a působení světla na spánek.

Pokud byste si chtěli udělat výlet a poznávat krásu Pardubic právě v termínu 27. 3., tak neváhejte a zavítejte od 18:30 na Filmový večer Slezské univerzity. Lístky si už nyní můžete zakoupit, a to buď osobně na pokladně pardubického Cinestaru, nebo napište na e-mail kotera.skola@gmail.com. Jde o e-mailovou adresu našeho studenta a zároveň hlavního iniciátora Matouše Kotěry, který je ochotný vám lístek na místě v předstihu zakoupit a posléze v den konání v kině předat tak, abyste jistotu zajištění sedadla. Cena vstupenky, daná Filmovým klubem Pardubice, je 170 Kč. Matoušovi touto cestou za vstřícnou nabídku velice děkujeme a věříme, že někomu přijde vhod.

A pokud by se vám termín promítání zrovna nehodil, nezoufejte. Ačkoliv snímky již byly v Opavě představeny během Večera filmových dokumentů spojeného s předáváním cen ředitele našeho Fyzikálního ústavu, věříme, že možnost zhlédnout je ještě nastane.
O případném promítání vás budeme informovat.

Více o studijním programu Multimediální techniky.