Nová epizoda pořadu Dobré vědět zaútočí na váš sluch!

  • Karin Martínková
  • 17.02.2023
Prvním lidským smyslem, který je plně funkční, je právě sluch. Pracovat začíná již před narozením a pokračuje bez přestávky ve dne i v noci až do smrti. O tom sice nová epizoda pořadu Dobré vědět nebude, ale o zvuku, který je se sluchem úzce spojený, bude více než dost!
Už jste doma dokázali překonat rychlost zvuku? Možná jste si právě poklepali na čelo, že to přece není možné, o opaku vás ale přesvědčí Jirka Dobrý. V nové epizodě pořadu Dobré vědět se také zaměří na sonický třesk, který můžeme pozorovat například u letadel nebo střel, které se pohybují nadzvukovou rychlostí.

Nový díl pořádně zaútočí na váš sluch. Jak je možné, že můžeme měřit rychlost zvuku nejen ve vzduchu, ale i ve vodě? A jak zvukové efekty fungují v heliu nebo vodíku? Dozvíte se ale také to, jak se zvuk šíří například v ledu, vlakových kolejích nebo v diamantu!

Tak nastražte uši a podívejte se na nový díl pořadu Dobré vědět! Jirka Dobrý se svým týmem vám přináší novou epizodu ze série videí popularizujících vědu, kterou již teď najdete na jejich YouTube kanále Dobré vědět.