Business Gate uspořádal první opavský MashUp!

• Karin Martínková
  • 16.01.2023
Multifunkční centrum na podporu podnikání a podnikavosti Business Gate uspořádalo první opavský MashUp. Řečníci všem návštěvníkům Klubu Art v Opavě 10. ledna 2023 od 18 hodin přiblížili své zajímavé projekty z oblasti podnikání. Nechyběli mezi nimi ani studenti naší Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.
Iveta Bačkovská – studentská redakce Slezské univerzity

Brána do světa podnikání, to je Business Gate! Multifunkční centrum, které se skládá z celkem tří pilířů. Prvním je Academy, kde studenti Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné mají možnost získat neocenitelnou praxi, inspiraci, nové nápady a jedinečné propojení s reálnými firmami. Dalším z nich je Cowork aneb místo, kde se díky vhodným podmínkám pracuje mnohem lépe, jelikož doma nás mnoho věcí může rozptýlit. Třetím a zároveň posledním pilířem je Benefit, zvláště vhodný (nejen) do začátků podnikání, protože se jedná o workshopy či různá propojení s odborníky, kteří jsou ochotní podat užitečné rady.

O tom, jak to vypadá, když se v centru Opavy sejde skupina podnikavců a podnikatelů, kteří mají společný zájem předat své zkušenosti a především představit projekt dalším obdobně smýšlejícím lidem, se mohli přesvědčit ti, kteří zavítali na první opavský MashUp.

Po úvodním slovu primátora statutárního města Opava Tomáše Navrátila a zástupce Business Gate Tomáše Herciga své dynamické prezentace před zraky pozitivních, cílevědomých a především inovativních přítomných představilo celkem 9 řečníků. Jejich úkolem bylo během pouhých 200 vteřin publikum seznámit se svým projektem a tím tak vysvětlit hlavní myšlenku jejich nápadu či již fungujícího byznysu. Následně diváci rozhodli o tom, který z řečníků je nejvíce zaujal. Díky aplikaci v telefonu mohli o nejlepších z nich hlasovat.

Tomáš Hercig, zástupce Business Gate Tomáš Hercig, zástupce Business Gate
Primátor Tomáš Navrátil nejen všechny přivítal, ale také podpořil vystupující z hlediště Primátor Tomáš Navrátil nejen všechny přivítal, ale také podpořil vystupující z hlediště

Za studijní program Inovativní podnikání Slezské univerzity v Karviné na MashUpu vystoupili zástupci dvou týmů se svými projekty. Tereza Bártů návštěvníkům přiblížila projekt WeFlow a jejich streetwear značku oblečení nebo karetní hru. Teamleader Jakub Krysta zastoupil Innovative Team Academy.

Mezi dalšími zúčastněnými byl i absolvent Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě Ondřej Teichmann, který pro osaměle žijící starší osoby vyvinul asistenční technologii eHelper, dále Lukáš Zemek a Ondra Ječmenek s jejich projektem Hrdinové podnikání, Michal Kijonka z Moonchocolate nebo Martina Heisigová, která přiblížila projekt Opava [si ty].

Druhá polovina večera se nesla v duchu networkingu, všichni přítomní tak mohli rozšířit svou pracovní i osobní síť o nové kontakty, předat si zajímavé zkušenosti, rady z oblasti podnikání či si o byznysu pouze povídat.

Během, ale i po akci byl čas na networking Během, ale i po akci byl čas na networking
Zástupci tří, dle diváků nejzajímavějších, prezentací Zástupci tří, dle diváků nejzajímavějších, prezentací