Udělejme společně dárkem pod stromeček radost dětem daleko od domova!

• Karin Martínková
  • 29.11.2022
Pojďme trochu pomoci Ježíškovi a udělejme radost dětem, které budou trávit letošní Vánoce daleko nejen od svých domovů, rodin a blízkých a kamarádů, ale také svých tradic. Ukrajinské uprchlíky jsme vřele přivítali v naší zemi, když utíkali před útrapami válečného konfliktu, který nezavinili a za to jsme sklidili obdiv a respekt celého světa. Ukažme jim nyní, že naší tradicí jsou i empatie, soucit a srdce na dlani pro ty nejzranitelnější oběti války, děti, kterých máme jen na našich kolejích na Palhanci stále ubytovaných 61! Připojte se spolu s námi ke sbírce dobrovolnického centra Palanycja!

Jak na to? Stačí pořídit dárek, klidně i drobnost, která by vykouzlila úsměv i vám. Pevně jej zabalte a označte štítkem s popisem, pro koho je dárek určený (např. děvče, 7-9 let).  Balíček můžete přinést do 18. prosince 2022 na jedno z těchto sběrných míst Slezské univerzity v Opavě:

1.       Na Rybníčku 1 (Matematický ústav a rektorát),

2.       Masarykova tř. 37 (Filozoficko-přírodovědecká fakulta),

3.       Bezručovo náměstí 14 (Fakulta veřejných politik),

4.       Bezručovo náměstí 13 (Fyzikální ústav).

Děkujeme všem našim studentům a zaměstnancům za každý, i ten nejmenší projev dobré vůle a laskavého srdce!