Hledá se Český VŠEVĚD v rámci Noci vědců. Hlasuj pro toho našeho!

• Jakub Plaskura
  • 13.06.2022
Noc vědců je každoroční oslava vědecké činnosti nejrůznějších objektů vědeckých institucí. Slezská univerzita v Opavě je každoročně součástí této velkolepé akce. V letošním roce je tady jistá novinka. Hledá se totiž Český VŠEVĚD! SU vyslala do boje o tento primát svého popularizátora vědy a techniky Jirku Dobrého. A hlasovat v této soutěži může každý!

Autor: Jakub Plaskura

Jirka Dobrý, kterého můžete znát z pořadu Dobré vědět, se pokusí probojovat do dalšího kola soutěže. Celkem se představí napříč celou soutěží v rámci jakéhosi předkola 35 popularizátorů vědy. V předkolech proti sobě vždy stojí dva až tři soupeři z různých institucí, kteří se snaží krátkým videem oslovit davy. Jiří Dobrý v předkole bojuje o přízeň uživatelů sociálních sítích proti zástupcům VŠCHT Praha a VUT v Brně. Porazíme dvě české metropole? My věříme, že ano!

BUDE DOBRÉ VĚDĚT, JAK MÁŠ HLASOVAT!

Jak se říká, hlas lidu je hlasem božím. Touto filozofií se nechali inspirovat i organizátoři akce Český vševěd pod rouškou Noci vědců. Samotné hlasování je jednoduché jako facka, jak by řekl klasik. Stačí rozkliknout TENTO ODKAZ, kde v diskuzi události nalezneš video s Jirkou Dobrým a je důležité dát tomuto videu tzv. „lajk“ alias „To se mi líbí“. Pozor! Možná jsi viděl video sdílené třeba na facebookých stránkách naší univerzity, ale „lajk“ tam se nepočítá. Opravdu musíš olajkovat video přímo v přiloženém odkazu. A kdybys byl opravdu velký fanda této vědecké show na sociálních sítích a loajální člen naší alma mater, můžeš samotný odkaz na událost s videem sdílet, aby hlasovalo ještě více lidí. Hlasovat můžeš až do nedělních 10.00. Tak s chutí do toho, ať náš reprezentant postupuje dál!

Bude Českým všěvědem Jirka Dobrý? Doufáme, že ano! (Zdroj: J. Dobrý) Bude Českým všěvědem Jirka Dobrý? Doufáme, že ano! (Zdroj: J. Dobrý)