Mikulášovi pomocníci - inspirace z Karviné také v Opavě

• Jiří Kubza
  • 25.11.2021
Děti, nejnevinnější bytosti na této planetě, bývají někdy vystaveny těžkému osudu už v raném věku. Naštěstí existují zařízení jako je Charitní dům svaté Zdislavy v Ostravě. Studentská unie Slezské univerzity se během posledních listopadových dnů 29. - 30. 11. 2021 rozhodla podpořit charitativní sbírku na pomoc matek s dětmi, které se ocitly v nouzi.

Autor: Ružena Hradská - studentská redakce Slezské univerzity

Nápad na uspořádání sbírky pro azylový dům se zrodil na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné. Tato ušlechtilá snaha o pomoc potřebným oslovila Studentskou unii Slezské univerzity, která se rozhodla také přiložit ruku k dílu a sbírku rozšířila i na fakulty a ústavy nacházející se v Opavě.

"Chtěla bych poděkovat Obchodně podnikatelské fakultě za možnost uspořádat sbírku i v Opavě, protože si myslím, že je důležité druhým pomáhat. Nehledě na to, že přichází čas Vánoc, tedy čas klidu a míru, který však pro některé z nás klidným být vůbec nemusí. Proto jsme se v Unii rozhodli podílet na dobré věci a lidem v Charitním domě svaté Zdislavy, nadcházející svátky alespoň trochu ulehčit.” svěřila se Kristýna Bečvářová, prezidentka Studentské unie Slezské univerzity v Opavě.

Váš dar může rodině změnit život (Zdroj: cirkev.cz) Váš dar může rodině změnit život (Zdroj: cirkev.cz)

Od pondělí do úterý, 29. - 30. 11. budou u vstupů do budov jednotlivých fakult umístěny sběrné krabice, do nichž budou moci přispět svým darem nejen studenti a zaměstnanci univerzity, ale i široká veřejnost.

Sběrná místa:

• Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné - foyer
    • Filozoficko-přírodovědecká fakulta - Masarykova
    • Fakulta veřejných politik
    • Fyzikální ústav
    • Matematický ústav

Matky v nouzi můžete podpořit darováním potravin, hygienických potřeb, oblečení nebo také knih či hraček pro děti. Cokoliv, co se vám může zdát zbytečné, může rodině v nouzi neuvěřitelně pomoct. Pojďme společně rozzářit oči dětem, které díky vám budou mít o poznání hezčí a veselejší Vánoce!

Pro více informací nezapomeňte sledovat sociální sítě Studentské unie a Obchodně podnikatelské fakulty.