Naši absolventi zaznamenali obrovský úspěch v soutěži Manažer roku 2020!

• Jiří Kubza
  • 20.10.2021
Přirozenou autoritu a dovednost vést ostatní nemá každý. Manažer, jakožto vedoucí pracovník, zodpovídá za stabilní kontinuitu a fungování jemu svěřené organizace, což není jednoduchá pozice. Česká manažerská asociace (ČMA) každoročně pořádá prestižní soutěž Manažer roku. Již více než čtvrt století ČMA hledá a oceňuje nejlepší osobnosti – manažery, lídry a podnikatele českého rybníku. Jejich dosažené úspěchy a postupy slouží jako vzor pro český podnikatelský sektor. Absolventi Slezské univerzity se letos již poněkolikáté umístili mezi finalisty.

Autor: Denisa Palionová – studentská redakce Slezské univerzity

Vyhlášení výsledků 26. ročníku soutěže Manažer roku 2020 se konalo 19. října. Manažery roku jsou Kateřina Kupková řídící závod na buničinu a ředitel Nemocnice Havířov Norbert Schellong. Slezská univerzita je však v posledních letech zvyklá, že se její absolventi umisťují rovněž na předních místech této významné události. Nejinak tomu bylo i letos.

Do TOP10 nejlépe hodnocených manažerů roku se vměstnala také absolventka Obchodně podnikatelské fakulty (OPF) Ing. Milada Měsícová, předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Unčovice. „Absolvovala Obchodně podnikatelskou fakultu Slezské univerzity. Po ukončení studia nastoupila do ZD Unčovice. Nyní je jeho předsedkyní představenstva. Pod jejím vedením se výrazně zlepšily ekonomické výsledky a zmodernizovala se výroba. Zvýšila se tak celková hodnota družstva, což se promítlo i do sociálního prostředí pro zaměstnance a celkové image.“ Milada Měsícová není jedinou absolventkou, která se probojovala mezi nejlepší. Generální ředitel a předseda představenstva společnosti Dopravní podnik Ostrava a.s. Ing. Daniel Morys, MBA je absolventem OPF Slezské univerzity v Opavě oboru Marketing a management. Ani jeho jméno nechybí mezi top deseti finalisty soutěže. Zároveň získal ocenění v kategorii Služby soutěže Manažer roku 2020. „Kariéru začínal v americké společnosti FoundryMart Inc., která budovala elektronické tržiště s odlitky a výkovky. Získané zkušenosti pak uplatnil ve společnosti Logis s.r.o., jež se zabývala implementací logistických systémů, systémů pro pokročilé plánování a rozvrhování ve výrobě. Pracoval i ve společnosti ČEZ Logistika budující systém pro distribuci elektromontážního materiálu napříč Českem. Aktuálně je Daniel Morys generálním ředitelem a předsedou představenstva Dopravního podniku Ostrava. Ten se pod jeho vedením stal celorepublikovým tahounem inovací a trendů v hromadné dopravě. Za posledních 5 let zavedl bezkontaktní placení jízdného a pořídil nízkopodlažní autobusy a trolejbusy. V polovině roku 2023 navíc zahájí provoz nízkoemisní autobusy na vodík.“

Ing. Milada Měsícová patří mezi úspěšné ženy ve svém oboru (Zdroj: manazerroku.cz) Ing. Milada Měsícová patří mezi úspěšné ženy ve svém oboru (Zdroj: manazerroku.cz)
Ing. Daniel Morys, MBA byl oceněn za úspěšné vedení DPO (Zdroj: manazerroku.cz) Ing. Daniel Morys, MBA byl oceněn za úspěšné vedení DPO (Zdroj: manazerroku.cz)

Ve zpětném zrcátku

V roce 2019 se stal absolutním vítězem soutěže Manažera roku absolvent Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné Ing. Jan Juchelka, generální ředitel a předseda představenstva Komerční banky.

Tím výčet významných absolventů Slezské univerzity nekončí. Ve 13. ročníku prestižní ankety TOP ženy Česka se v kategorii TOP ženy českého byznysu stala jednou z 25 oceněných manažerek místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka UNIQA pojišťovny Ing. Lucie Urválková.

*Citace v článku převzala studentská redakce z webu manazerroku.cz