Naši absolventi jsou hvězdami ve svém oboru

• Radim Šlezingr
  • 25.08.2021
Co jméno, to výrazná osobnost! Seznamte se v Síni slávy Absolventského portálu Slezské univerzity s profily desítek našich absolventů, jejichž životní příběhy a dosažené úspěchy mohou být pro nás všechny velmi inspirativní. Nyní mezi ně přibyly tři další tváře, o nichž můžeme říct, že ve svém profesním životě oslnivě zazářily - členka představenstva a finanční ředitelka skupiny UNIQA v ČR a SR Ing. Lucie Urválková, designérka originálních autorských šperků značky Deers BcA. Kamila Písaříková a ředitel a předseda představenstva společnosti Dopravní podnik Ostrava, a.s., Ing. Daniel Morys, MBA.
 Autor: Radim Šlezingr

Patří mezi ženy, které magazín Forbes zařadil letos v červnu ve své tradiční prestižní anketě mezi nejvlivnější ženy Česka. Tímto velkým úspěchem se může už počtvrté za sebou pochlubit členka představenstva a finanční ředitelka skupiny UNIQA v ČR a SR Ing. Lucie Urválková. Absolventka oboru Ekonomika podnikání v obchodě a službách ve specializaci Marketing a management v obchodě a službách na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné dosáhla ve svém profesním životě úspěchů, které by jí mohli ostatní závidět. Nyní řídí tým více než 190 lidí na obou stranách hranic a má na starost hospodaření všech entit ve skupině UNIQA s bilanční sumou přes 130 miliard korun. „Věřím, že nějaké úspěchy ještě přijdou. Ale doposud je mým největším úspěchem spojení mé práce pro značku, kterou mám ráda, a fajn kolegů, na něž je spolehnutí. A že ve své pozici CFO mám přímý vliv na vývoj naší firmy,“ říká.

Bývalá americká ministryně zahraničních věcí Madeleine Albrightová a světoznámá hollywoodská hvězda Tom Cruise. Víte, co je spojuje? Patří mezi zákazníky designérky originálních autorských šperků BcA. Kamily Písaříkové. Absolventce oboru Tvůrčí fotografie na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě učarovaly šperky už v dětství, proto vytvořila v roce 2006 značku Deers, která se svými šperky a doplňky s motivem jelínků a později i laní dobývá svět. Mezi její zákazníky patří známé osobnosti od nás i ze zahraničí! Kamila Písaříková už odmalička pořád něco tvořila a šperky a doplňky ji bavily ze všeho nejvíc. A kdy se rozhodla založit svou vlastní značku? „Když o jelínky projevili zájem i cizí lidé a já je začala prodávat. Od roku 2006 to byl přirozený vývoj,“ vysvětluje. Jelínci a laně značky Deers mají svůj e-shop a také svůj pražský showroom v Praze na Vinohradech.

Řídit dopravní podnik ve třetím největším městě v České republice je pořádnou výzvou! Nezalekl se jí však generální ředitel a předseda představenstva společnosti Dopravní podnik Ostrava, a.s., Ing. Daniel Morys, MBA. Za největší úspěch ve své kariéře považuje Daniel Morys, absolvent oboru Marketing a management na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné, posunutí Dopravního podniku Ostrava mezi nejmodernější MHD v ČR. Na otázku, co mu přineslo studium na Slezské univerzitě, odpovídá: „Perfektní propojení s praxí. Kreditní systém studia nám umožnil téměř plnohodnotně se zapojit do praktického pracovního života.“

Do Síně slávy Absolventského portálu SU se dostanete ZDE.