• Adam Poštolka
  • 29.08.2022

POKUD JSTE JEŠTĚ PRO VAŠE DÍTĚ NEZAJISTILI MÍSTO VE ŠKOLE, MÁTE NEJVYŠŠÍ ČAS!

Dovolujeme si upozornit na blížící se nový školní rok. I ukrajinské děti musí chodit v Česku do školy. Podle platných českých zákonů, které se vztahují i na vás, musí všechny děti, jimž bylo šest a více let do 31. 8. 2022, zahájit povinnou školní docházku nejpozději po 90 dnech od získání povolení k pobytu (výjimka dle Lex Ukrajina). Pro pětileté děti pak platí povinný předškolní rok v mateřské škole.
  • 31.05.2022

Tuto středu budeme zkoušet sirény, nelekněte se!

V České republice se každou první středu v měsíci ve 12 hodin uskutečňuje zkouška sirén. Jde o pravidelnou prevenci, tak se nepolekejte!
  • 23.05.2022

Tuto sobotu budou zase pohádky - a přijde i klaun!

Po krátké přestávce bychom rádi opět pozvali vaše děti na promítání animovaných pohádek. Navíc za vámi do jídelny 28. 5. od 10 hod. opět dorazí i klaun!
  • 17.05.2022

Zápis do mateřských a základních škol

Sdělujeme vám, že ředitelé opavských mateřských a základních škol stanovují termín dalšího zápisu k předškolnímu nebo základnímu vzdělávání pro školní rok 2022/2023.
  • 17.05.2022

Konzultační den - on-line vyřízení humanitární dávky, elektronická identita

Zveme vás na konzultační den na téma On-line vyřízení Humanitární dávky a elektronická identita pro žadatele z Ukrajiny. Uskuteční se 18. května od 15.30 v jídelně.
  • 13.05.2022

Pohádky pro vaše děti budou i tuto sobotu:-)

Ani v sobotu 14. 5. vaše děti nepřijdou o oblíbené promítání animovaných pohádek. Tak nezapomeňte, v sobotu od 10.00 v jídelně!
  • 05.05.2022

Požádejte si o humanitární dávku elektronicky!

Víte, že si o humanitární dávku můžete požádat také elektronickou cestou, bez chození po úřadech? Poradíme vám, jak na to!
  • 03.05.2022

Sobotní pohádky pro děti? Ano, budou!

Studenti Slezské univerzity si pro Vaše děti opět připravili pásmo animovaných pohádek. Tak v sobotu 7. 5. opět na viděnou v jídelně od 10 hodin:-)
  • 03.05.2022

Potřebuje Vaše dítě pro výuku na dálku notebook? Napište nám!

Vyplněním formuláře nám dáte najevo zájem o zapůjčení notebooku pro distanční výuku z majetku Slezské univerzity v Opavě.
  • 25.04.2022

Pomoc při hledání práce

Vážená paní, vážený pane, rádi bychom Vám pomohli při hledání práce. Pomůžeme Vám se zorientovat se v místním prostředí a na trhu práce a propojíme Vás se zaměstnavateli a volnými pracovními místy.