• 14.10.2019

Fotograf Jindřich Štreit společně se zpěvačkou Marií Rottrovou vstoupí na schodiště slávy

Ostrava, Opava – Jako vůbec první vstoupí ve středu 16. října 2019 na ostravské Jantarové schodiště slávy fotograf a pedagog Institutu tvůrčí fotografie v Opavě Jindřich Štreit společně se zpěvačkou Marií Rottrovou. Stane se tak na jedné z dominant Dolní oblasti Vítkovice, na vyhlídkové věži Bolt Tower.
  • 13.10.2019

Výstava Tak mnoho, tak málo Vladimíra Birguse v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze

Dne 8. října 2019 byla otevřena výstava vedoucího Institutu tvůrčí fotograife Vladimíra Birguse Tak mnoho, tak málo s podtitulem Fotografie z doby, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo. Kurátorem expozice je historik fotografie a kurátor fotografické sbírky Moravské galerie v Brně Jan Mlčoch.
  • 12.10.2019

Řím: praxe, která baví

Posluchači Italské filologie se v rámci terénní praxe vydali prozkoumat hlavní město Itálie. Pobytu v Římě se účastnily i studentky oboru Lázeňství a turismus, které už měly možnost poznat kouzlo italštiny. Celkem tak Slezskou univerzitu v Opavě reprezantovalo dvacet vybraných pod vedením Mgr. Táni Pavlíkové Alešové, Ph.D. a Mgr. Jaroslavy Malé z Ústavu cizích jazyků Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě.
  • 11.10.2019

Institut tvůrčí fotografie představil na Interphoto 2019 dvě výstavy

Institut tvůrčí fotografie představil na mezinárodním fotografickém festivalu Interphoto 2019 v Bialystoku dvě výstavy - Made in Opava 2 a Mistři české avantgardní fotografie
  • 11.10.2019

Zahraniční mise Lékařů bez hranic z pohledu Alžběty Truparové

Jak vypadá zahraniční mise organizace Lékařů bez hranic z pohledu „administrativního pracovníka“? Co musíte udělat, chcete-li se podobné mise zúčastnit? Jaké požadavky musíte splňovat a jak vlastně člověk na mnohaměsíční misi tráví svůj pracovní i volný čas? Pokud Vás zajímají odpovědi na tyto otázky, přijměte naše pozvání na besedu s účastnicí dvou zahraničních misí, absolventkou Fakulty veřejných politik v Opavě Bc. Alžbětou Truparovou.
  • 10.10.2019

Hostili jsme výjezdní zasedání Studentské komory Rady vysokých škol

OPAVA – První říjnový víkend hostily prostory Fakulty veřejných politik v Opavě výjezdní zasedání Studentské komory Rady vysokých škol (SK RVŠ).
  • 09.10.2019

Michele vybojovala na půlmaratonské trati pro Slezskou univerzitu zlato

Letošní rok akademického sportu přinesl Slezské univerzitě hned několik medailových úspěchů na republikové úrovni. Tím nejnovějším je zlatá medaile a titul Akademické mistryně republiky v půlmaratonu pro Michele Boturovou.
  • Dagmar Labudková
  • 07.10.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Listopad 89 - počátek vysokého školství v Karviné

U příležitosti 30. výročí sametové revoluce pořádá Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné ve spolupráci se Státním okresním archivem Karviná výstavu s názvem „Listopad 89 – počátek vysokého školství v Karviné“.
  • 04.10.2019

Slezská univerzita začíná spolupracovat se školou v Latinské Americe

Je tomu téměř měsíc, co se vydal Ing. Werner Bernatík, Ph.D., v roli vyslance Slezské univerzity v Opavě na cestu poznání a vyjednávání do Bolívie. Konkrétně se jednalo o devítidenní návštěvu soukromé vysoké školy Universidad San Francisco de Asís v La Pazu (dále jen USFA). Jako zástupce Slezské univerzity doktor Bernatík neprojednával pouze možnou spolupráci s vysokou školou v pro nás nevšední lokalitě, ale zároveň si z Ameriky přivezl mnoho poznatků, které mi předal a tímto posílám pomyslný štafetový kolík dál.
  • 03.10.2019

Akademický den otevřel nový výukový rok a připomněl dvacetiletí samostatného Matematického ústavu

Ve středu 2. října 2019 slavnostně zahájila Slezská univerzita v Opavě nový výukový rok 2019/2020. Univerzitní akademická obec a další pozvaní hosté z řad územně správních, církevních a společenských organizací, a také představitelů českých i zahraničních vysokých škol a univerzit, se při této příležitosti sešli v opavském kostele sv. Václava.