• 18.10.2019

Hvězda Jindřich Štreit se usadila na Bolt Toweru

Jsou asi čtyřicet centimetrů veliké, mají pět cípů a usadily se v sedmém patře schodiště ostravského symbolu, věže Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovice. Ve středu odpoledne se na ně přišli podívat novináři, představitelé krajského úřadu, pořadatelé Ceny Jantar, autorka sošky Ceny Jantar Šárka Mikesková a další zvědavci.
  • 17.10.2019

Studentská unie připravuje Pivní maraton

Co nevidět je tady akce, která v minulosti měla obrovskou tradici, pak se na nějakou dobu vytratila ze životů studentů Slezské univerzity, aby se zase vrátila do kalendářů všech, kteří žijí nefalšovaným studentským životem. Řeč je o Pivním maratónu, který si letos vzaly na svá bedra dámy ze Studentské unie Slezské univerzity (dále jen SU²) Kristýna Bečvářová a Alena Kaňová.
  • 15.10.2019

Socha, happening, beseda, film, koncert – připomínka listopadu ´89 v režii Slezské univerzity v Opavě bude mimořádná. Jste srdečně zváni!

Slezská univerzita co nejsrdečněji zve své studenty, členy akademické i neakademické obce i širokou veřejnost k účasti na programu, který připravuje v rámci připomínky událostí listopadu 1989 na 14. 11. 2019.
  • 14.10.2019

Fotograf Jindřich Štreit společně se zpěvačkou Marií Rottrovou vstoupí na schodiště slávy

Ostrava, Opava – Jako vůbec první vstoupí ve středu 16. října 2019 na ostravské Jantarové schodiště slávy fotograf a pedagog Institutu tvůrčí fotografie v Opavě Jindřich Štreit společně se zpěvačkou Marií Rottrovou. Stane se tak na jedné z dominant Dolní oblasti Vítkovice, na vyhlídkové věži Bolt Tower.
  • 13.10.2019

Výstava Tak mnoho, tak málo Vladimíra Birguse v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze

Dne 8. října 2019 byla otevřena výstava vedoucího Institutu tvůrčí fotograife Vladimíra Birguse Tak mnoho, tak málo s podtitulem Fotografie z doby, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo. Kurátorem expozice je historik fotografie a kurátor fotografické sbírky Moravské galerie v Brně Jan Mlčoch.
  • 12.10.2019

Řím: praxe, která baví

Posluchači Italské filologie se v rámci terénní praxe vydali prozkoumat hlavní město Itálie. Pobytu v Římě se účastnily i studentky oboru Lázeňství a turismus, které už měly možnost poznat kouzlo italštiny. Celkem tak Slezskou univerzitu v Opavě reprezantovalo dvacet vybraných pod vedením Mgr. Táni Pavlíkové Alešové, Ph.D. a Mgr. Jaroslavy Malé z Ústavu cizích jazyků Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě.
  • 11.10.2019

Institut tvůrčí fotografie představil na Interphoto 2019 dvě výstavy

Institut tvůrčí fotografie představil na mezinárodním fotografickém festivalu Interphoto 2019 v Bialystoku dvě výstavy - Made in Opava 2 a Mistři české avantgardní fotografie
  • 11.10.2019

Zahraniční mise Lékařů bez hranic z pohledu Alžběty Truparové

Jak vypadá zahraniční mise organizace Lékařů bez hranic z pohledu „administrativního pracovníka“? Co musíte udělat, chcete-li se podobné mise zúčastnit? Jaké požadavky musíte splňovat a jak vlastně člověk na mnohaměsíční misi tráví svůj pracovní i volný čas? Pokud Vás zajímají odpovědi na tyto otázky, přijměte naše pozvání na besedu s účastnicí dvou zahraničních misí, absolventkou Fakulty veřejných politik v Opavě Bc. Alžbětou Truparovou.
  • 10.10.2019

Hostili jsme výjezdní zasedání Studentské komory Rady vysokých škol

OPAVA – První říjnový víkend hostily prostory Fakulty veřejných politik v Opavě výjezdní zasedání Studentské komory Rady vysokých škol (SK RVŠ).
  • 09.10.2019

Michele vybojovala na půlmaratonské trati pro Slezskou univerzitu zlato

Letošní rok akademického sportu přinesl Slezské univerzitě hned několik medailových úspěchů na republikové úrovni. Tím nejnovějším je zlatá medaile a titul Akademické mistryně republiky v půlmaratonu pro Michele Boturovou.