• 18.03.2019

Zájmy českých studentů hájila opavská posluchačka Nikola Konečná

RUMUNSKO, OPAVA – Včera skončila v rumunském Temešváru v pořadí již 37. Evropská studentská konference, jejímž hlavním posláním bylo hledání dalších možností ke zlepšení vysokoškolského a akademického vzdělávání na místních, národních i mezinárodní úrovni.
  • 16.03.2019

Ústav bohemistiky a knihovnictví pořádal Studentskou vědeckou konferenci

OPAVA - Ústav bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě uspořádal ve středu 13. března 2019 jako již tradičně každým rokem v tomto období Studentskou vědeckou konferenci.
  • 15.03.2019

Úvod Dalších břehů obstará pořad, kde se výrazně představí Slezská univerzita a její astronomie

OPAVA - Pořadatelé letošního ročníku festivalu Další břehy se do programu rozhodli zařadit jeden pořad ještě před začátkem samotného festivalu. Bude jím večer věnovaný vesmíru a astronomii, který začne v sále kina Mír v neděli 31. března 2019 od 16 hodin. V něm se se výrazně představí Slezská univerzita a její astronomie.
  • 14.03.2019

Majáles klepe na dveře!

Rok se s rokem sešel a je tady zase jaro! Teda venku už to tak vypadá… A s jarem přichází i tradiční studentské oslavy v podobě Opavského Majálesu. Do diářků si už teď můžete poznačit týden 7. – 11. května jako týden plný radosti, divadla, hudby, a poezie!
  • Lenka Čápová
  • 13.03.2019

Fyzikové chystají akci International Masterclasses

Tým pedagogů a studentů z Ústavu fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě připravuje letos stejně jako každým rokem akci pro studenty středních škol s názvem "International Masterclasses".
  • 13.03.2019

Sportovní fotografka Bára Reichová: Slezská univerzita mi přinesla nové impulzy

OPAVA - Pro Deník Sport už nafotila mnoho velkých sportovních akcí. Mezi ně patří zápasy NBA, NHL nebo také čtvery olympijské hry. Dříve hrála aktivně basketbal a extraligu ve florbalu. To je náš host – Barbora Reichová. Je ale především jedna ze dvou profesionálních sportovních fotografek v České republice a také posluchačka Institutu tvůrčí fotografie (dále ITF) Slezské univerzity v Opavě.
  • 12.03.2019

Univerzitní matematická pohotovost pomůže s úkolem i s pochopením krásy královny věd

Nevíte si rady s úkolem z matematiky a rodiče už z toho nejsou vůbec? Stojíte před matematickým rébusem a přemýšlíte, kudy do něho? Tak právě pro vás máme skvělou pomoc. Máme pro vás místo, kde se můžete zeptat na cokoli, co vám v matematice dělá starost.
  • 08.03.2019

Opavská posluchačka germanistiky Markéta Šmalcová vystavuje v knihovně své digitální ilustrace

Je možné, že jméno Markéta Šmalcová zatím neznáte. Když budete číst dál, pochopíte proč. Přesto vězte, že právě Markéta Šmalcová až do konce dubna vystavuje v prostoru foyeru Univerzitní knihovny Slezské univerzity v Opavě své kresby, ilustrace, pozvánky a další grafiky. My jsme ji po vernisáži požádali o pár slov. S úsměvem přijala.
  • Lenka Čápová
  • 08.03.2019

Prof. PhDr. Irena Korbelářová, Dr. je novou děkankou Filozoficko-přírodovědecké fakuly Slezské univerzity v Opavě

Profesorku Irenu Korbelářovou jmenoval do funkce rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D. na základě návrhu Akademického senátu Filozoficko-přírodovědecké fakulty. Funkce se ujala 1. března 2019. Rozhovor s ní přineseme v dalších dnech. TEXT: Zuzana Urbánková/Centrum multimediální tvorby
  • 07.03.2019

SOČ po 15. letech znovu v Opavě - Slezská univerzita bude u toho

Patnáct let Opava čekala na další díl finálového klání Středoškolské odborné činnosti (dále SOČ). Do Opavy se sjedou možná budoucí špičky svých oborů, aby dokázaly, že i na střední škole lze vytvořit projekt hodný bádání.