• 25.01.2019

Nejnovější díl pořadu Dobré vědět se věnuje zatmění Měsíce

OPAVA – Nejnovější díl pořadu Dobré vědět se věnuje zatmění Měsíce. Je to poprvé, kdy vedle podpory Slezské univerzity v Opavě, přesněji oddělení Multimediálních technik Ústavu fyziky, vznikl za podpory Ústavu astronomie Akademie věd České republiky. Ta o něm mimo jiné informovala ve svém aktuálním zpravodaji.
  • 22.01.2019

Třetí díl knihy o opavských pohlednicích bude pokřtěn ve středu

Pedagog a zástupce vedoucího ITF docent Jiří Siostrzonek je autorem třetího a závěrečného dílu rozsáhlé obrazové publikace ilustrující prostřednictvím fotografických pohlednic okolní obce Opavy.
  • 21.01.2019

Slezská univerzita v Opavě spustila novou kampaň. Skutečné příběhy představí studium a život na univerzitě

Slezská univerzita v Opavě spustila novou komunikační kampaň postavenou na reálných příbězích svých studentů, absolventů, pedagogicko-vědeckých pracovníků i zaměstnanců. Univerzita chce jejím prostřednictvím uchazečům o studium zprostředkovat živější pohled na prostředí školy, která svou velikostí sice stojí ve stínu větších univerzit velkých měst, ovšem právě díky tomu nabízí svým studentům individuální přístup, komornější prostředí výuky s místy až rodinnou atmosférou i širší možnosti jejich účasti v nejrůznějších projektech – od vědeckých přes zájmové až po cestovatelské.
  • 19.01.2019

Studium za polárním kruhem? Není to žádná utopie

Tromsø, Opava – V rámci výměnných studijních programů Erasmus+ spolupracují součásti Slezské univerzity v Opavě s více než čtyřmi desítkami vysokých škol a univerzit po celém světě. Matematický ústav v Opavě teď tuto možnost rozšířil o velmi zajímavou novinku – univerzitu v norském městě Tromsø až za polárním kruhem.
  • 18.01.2019

Nejnovější díl pořadu Dobré vědět se věnuje zatmění Měsíce

• 17.01.2019

Film studentů Slezské univerzity v Opavě GRYGAR míří na Českého lva

OPAVA, PRAHA – HLASOVÁNÍ KONČÍ 18. LEDNA O PŮLNOCI! Film studentů Slezské univerzity v Opavě GRYGAR míří na Českého lva! Celovečerní dokument o astronomu a popularizátoru vědy Jiřím Grygarovi je v osudí soutěže o Cenu filmových fanoušků. Hlasuje se právě teď!
  • 16.01.2019

Putovní výstava mapuje patnáctiletí Konference rektorů slezských univerzit

OPAVA - Ve foyer Univerzitní knihovny Slezské univerzity v Opavě máte nyní možnost zhlédnout putovní výstavu mapující 15. letou činnost Konference rektorů slezských univerzit (KRUŠ).
  • Lenka Čápová
  • 16.01.2019

Ústav informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě otevírá Retrobajty pro veřejnost

Ve dnech 22. ledna a 29. ledna 2019 proběhnou vždy od 17:00 hodin komentované prohlídky výstavy Retrobajty, počítače našich rodičů pro veřejnost.
  • 14.01.2019

Prezident jmenoval Pavla Tuleju rektorem Slezské univerzitě v Opavě

PRAHA, OPAVA - V pátek 11. ledna 2019 prezident České republiky Miloš Zeman oficiálně jmenoval do druhého funkčního období doc. Ing. Pavla Tuleju, Ph.D., dosavadního rektora Slezské univerzity v Opavě.
  • 09.01.2019

Slezská univerzita v Opavě pomáhá Moravskoslezskému kraji - připravila metodiku a nástroje sledování finančního zdraví obcí

OSTRAVA, OPAVA - Víte, že Slezská univerzita v Opavě pomáhá obcím v Moravskoslezském kraji? Připravila metodiku a nástroje pro sledování finančního zdraví obcí. Také o tom hovoří v rozhovoru náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslav Kania. Více v přiloženém článku.