• 22.06.2021

Aktualizováno! Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity

Upozorňujeme studenty, že k dosavadním vydaným opatřením začala platit povinnost testování na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 u těch studentů, kterým je v rámci rozvolňování protiepidemických opatření umožněn od 26. dubna 2021 návrat do prostor Slezské univerzity. Testování studentů bude od 10. 5. 2021 v prostorech Fakulty veřejných politik v Opavě provádět poskytovatel zdravotních služeb. Upozorňujeme, že na testování je třeba se objednat (viz odkaz dále).
  • 22.06.2021

V Lučním sadu to žije! Daří se v něm i stromu Slezské univerzity

To místo má kouzelnou atmosféru. Nově vzniklý veřejný Luční sad na poli kousek od Opavy - mezi Slavkovem a Stěbořicemi - přitahuje lidi, kteří milují přírodu a mají radost z práce na společné „dobré věci“. Svůj strom tam má také Slezská univerzita. Zasadil ho na podzim 2019 její rektor doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D. Ořešák sychrov dostal příhodné jméno Akademický oříšek, což nebyla náhoda, protože jeho plod připomíná mozek. V pondělí odpoledne 21. června se konala v Lučním sadu Slunovratová brigáda spojena s oslavou.
  • Viktorie Kovářová
  • 20.06.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Přednáška americké stipendistky prestižního programu Fulbright na Fakultě veřejných politik

Pozvání na Fakultu veřejných politik v Opavě přijala dr. Jo Ann R. Regan z The Catholic University of America, Washington D.C., letošní stipendistka programu Fulbright pro Českou republiku. Dr. Reganová se zabývá problematikou sociální práce a zájemci se s ní budou moci setkat při výjimečně přednášce, která se uskuteční on-line prostřednictvím MS Teams.
  • 17.06.2021

Veřejné pozorování částečného zatmění Slunce na FÚ přilákalo mnoho diváků

Už jako malým dětem nám rodiče vštěpují, že se nemáme dívat přímo do Slunce, jinak můžeme oslepnout. Jak ale máme odolat pohledu vzhůru, když víme, že se tam odehrává nevídané představení? Naštěstí Fyzikální ústav Slezské univerzity myslel na běžné lidi, kteří doma neskladují potřebné vybavení, a připravil veřejné pozorování částečného zatmění Slunce tak, aby žádné oko nepřišlo k úhoně.
  • 16.06.2021

Podívejte se do historie Slezské univerzity v letech 2011 až 2015

Zveme vás opět na procházku do historie Slezské univerzity! Máme k tomu dobrý důvod, vždyť naše alma mater letos slaví 30. výročí svého vzniku. My jsme při té příležitosti připravili minisérii sedmi animovaných historických spotů, které vám přiblíží důležité milníky existence Slezské univerzity, tedy od událostí, které předcházely jejímu vzniku, až po současnost.
  • 16.06.2021

Festival Na cestě pod širým nebem? Dobrý nápad našich studentů!

Multižánrový festival Na cestě, který každoročně pořádají studenti Kulturní dramaturgie v divadelní praxi pod záštitou Slezské univerzity v Opavě, se tento rok konal již počtrnácté. Tento ročník byl význačný především tím, že se konal v netradičních venkovních prostorách Arkády v opavských Dvořákových sadech.
  • 15.06.2021

Pandemie pohledem oceňovaného doktoranda ITF Romana Vondrouše v Opavě!

Galerie se opět otevřely a lidé tak mohou po dlouhé době opět kulturně žít. Mezi díla, která v Opavě jistě stojí za podívanou, patří fotografie doktoranda Institutu tvůrčí fotografie Romana Vondrouše, jenž ve středu 16. června v 17.00 v Galerii Eisler (Obecní dům v Opavě) představí svůj pohled na koronavirovou situaci v České republice.
  • 14.06.2021

Vyhrajte s vlastními fotografickými vzpomínkami na SU

Je tady nový měsíc a s ním i nová soutěž k 30. výročí Slezské univerzity. V té předešlé jste hledali rozdíly na dvou námi zveřejněných fotkách z prostředí naší univerzity. V nově vyhlášené červnové soutěži ještě u fotografií zůstaneme, ale hlavními hrdiny tentokráte budete vy. Zapátrejte ve svém vlastním archivu po fotografiích z vašich nejen studentských let na Slezské univerzitě, ať už z dob počátků univerzity nebo doby nedávné. Když nám k zaslané fotce ještě prozradíte příběh, který se k ní váže, máte velkou šanci získat jeden z kousků limitované textilní kolekce značky Akari.
  • Viktorie Kovářová
  • 11.06.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Celoživotní vzdělávání v Trutnově, Táboře a nově také ve Znojmě

Fakulta veřejných politik v Opavě nabízí celou řadu kurzů celoživotního vzdělávání. Jedná se o akreditované studijní programy, jejichž absolventi získají vysokoškolský titul, nebo nejrůznější specializační kurzy, prostřednictvím kterých si mohou zájemci prohloubit kvalifikaci. Střediska pro tyto kurzy máme již tradičně zavedena v Trutnově, Táboře a nově také ve Znojmě.
  • 11.06.2021

Fyzikální ústav odhaluje krásy vesmíru nejmenším!

Vesmír. Hluboký a tajemný prostor kolem naší planety přitahoval pozornost lidstva od nepaměti. Laikům i odborníkům se hlavou honí spousta otázek. A co teprve dětem? Proto se Fyzikální ústav Slezské univerzity rozhodl, že na otázky těch nejmenších odpoví. Na první stupeň Základní školy T. G. Masaryka v Opavě vyslal svého zástupce - Jaroslava Vrbu, který uspokojil dychtivou zvědavost žáků 2. a 4. třídy.