• 25.07.2024
  • Staženo dne 27.07.2024

V sobotu proběhne odstávka internetových stránek a služeb SU

V sobotu 27. 7. 2024 bude z důvodu plánované výměny transformátoru vypnuta síť a servery Slezské univerzity. Všechny služby budou nedostupné od brzkého rána do dokončení výměny. Děkujeme za pochopení.
  • Kamila Návratová
  • 18.07.2024

Student doktorského studia na ITF Mariusz Forecki vystavuje v Praze

Polský doktorand na ITF Mariusz Forecki vystavuje svůj fotografický projekt Prach v galerii 400ASA v Praze. Výstava jeho černobílých dokumentárních fotografií potrvá do 14. 9. 2024.
  • Kamila Návratová
  • 17.07.2024

Černobílý svět Vladimíra Birguse na jubilejní LFŠ v Uherském Hradišti

Vedoucí Institutu tvůrčí fotografie, historik, pedagog a fotograf Vladimír Birgus představí své fotografie ze 70. a 80. let 20. století v hlavní budově Slováckého muzea v Uherském Hradišti.
  • 16.07.2024

Nový studijní program Kamera, střihová skladba a digitální postprodukce

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě vám představuje nový profesní program! Vydejte se na cestu za studiem kamery, střihové skladby a digitální postprodukce a otevřete si nové perspektivy do světa mediální tvorby!
  • 16.07.2024

Pojďte s námi na Colours – už ve středu to vypukne!

Ani tento rok nebudeme chybět na Colours of Ostrava, jednom z největších a nejpestrobarevnějších festivalů v České republice. Letos se naše univerzita se svou SUper Stage zúčastní multioborového mezinárodního fóra Meltingpot již potřetí. Na naší stagi se opět představí celá řada vědců, pedagogů, studentů i absolventů Slezské univerzity a jejich hostů.
  • 28.06.2024
  • Fyzikální ústav v Opavě

Výstava fotografií profesora Stuchlíka v Hněvošicích

V neděli 16. června proběhla vernisáž výstavy fotografií profesora Stuchlíka s názvem Proměny. Fotografie bude možné si prohlédnout v kostele Krista dobrého Pastýře do 21. července.
  • Lenka Přečková
  • 26.06.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Slavnostní zakončení akademického roku Univerzity třetího věku

Dne 24. června 2024 byl ve Velkém sále Obchodně podnikatelské fakulty slavnostně ukončen akademický rok 2023/2024 Univerzity třetího věku. Za zvuku slavnostních fanfár nastoupili posluchači v doprovodu svých rodinných příslušníků a blízkých. Poté následovali zástupci vedení univerzity a fakulty, akademičtí pracovníci a další hosté, aby se zúčastnili slavnostního předávání osvědčení za úspěšné absolvování přednáškových cyklů a vzdělávacích kurzů U3V.
  • 26.06.2024
  • Fyzikální ústav v Opavě

Díky bohu, že je astrofyzikální pátek! aneb T.G.I.A.F. pro středoškoláky

V pátek 21. června 2024 se v Opavě uskutečnilo tradiční přednáškové dopoledne „Thank God it´s an Astrophysical Friday“, kterého se zúčastnili zejména studenti středních škol. Ústředními tématy byla tentokrát nekonečna, singularity a černé díry.
  • Lenka Přečková
  • 24.06.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Posluchači MBA obhájili své závěrečné práce

V rámci celoživotního vzdělávání probíhá na Slezské univerzitě v Opavě, Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné (SU OPF), již od roku 2018 studium v mezinárodně uznávaném kurzu Master of Business Administration (MBA). Tento kurz je navržen tak, aby rozvíjel potřebné profesní kompetence současných a budoucích vedoucích pracovníků ve státní a veřejné správě či v komerčních subjektech v oblastech managementu, marketingu, ekonomiky, financí, řízení lidských zdrojů a informací. Kurz je primárně určen pro členy středního a vyššího managementu, vedoucí pracovníky a všechny, kteří mají zájem sledovat a efektivně využívat trendy moderního managementu.
  • 24.06.2024

Slezskou univerzitu navštívila delegace z Akademie věd ČR

Ve středu 19. června přivítala Slezská univerzita (SU) vzácnou návštěvu. Na pozvání rektora SU doc. Mgr. Tomáše Gongola, Ph.D., zavítala do Opavy delegace z Akademie věd ČR, nejvýznamnější vědecké instituce v ČR, v čele s její předsedkyní prof. RNDr. Evou Zažímalovou, CSc., dr. h. c. Doprovázeli ji PhDr. Pavel Baran, CSc., člen předsednictva Akademické rady AV ČR a předseda Vědecké rady AV ČR, prof. RNDr. Jan Vondráček, Ph.D., člen Akademické rady AV ČR odpovědný za spolupráci s vysokými školami, a Mgr. Michal Bursa, Ph.D., ředitel Astronomického ústavu AV ČR.