3E Akademické majstrovstvá v CS:GO: Tím SLUníčka dosiahol na bronzové umiestnenie!

• Karin Martínková
  • 16.05.2023
V sobotu 13. 5. 2023 sa konal v meste Hradec Králové prestížny univerzitný e-športový turnaj v hre Counter Strike: Global Offensive (CS.GO) s názvom 3E Akademické majstrovstvá. Tohto turnaja sa zúčastnili tímy zo všetkých kútov Česka, ktoré s odhodlaním súťažili o titul najlepšej univerzity v hre CS:GO.

Ing. Andrej „pinacol“ Piňák, MBA, ambasádor e-športu Slezskej univerzity

Miestom konania tohto výnimočného podujatia bola samotná univerzitná pôda, čo vytvorilo atmosféru plnú nadšenia a súťaživosti. Diváci mali možnosť prísť fandiť svojim univerzitám priamo na miesto a podporiť svojich obľúbených hráčov, alebo sledovať zápasy na streamovacom kanále ESA, čo umožnilo aj online divákom pridať sa ku vzrušeniu.

Medzi univerzitnou elitou CS:GO tímov sa presadil aj náš tím SLUníčka, ktorý nás reprezentoval so cťou. Napriek veľkej konkurencii sa nám podarilo dosiahnuť skvelé tretie miesto. Tento výkon je dôkazom tvrdej práce, tímovej spolupráce a oddanosti k hre.

V semifinálovom zápase sme sa stretli s Masarykovou univerzitou (Prestíž). Napriek tomu, že SLUníčka dokázali Masarykovu univerzitu zdolať v skupinovej fáze s výsledkom 2:0, tentoraz to nestačilo. Po napínavom súboji podľahli s výsledkom 2:1 a museli sa zmieriť so svojou prehrou, no môžu byť aj tak hrdí na svoj výkon.

Po tejto sklamajúcej prehre sme však nezložili zbrane. V boji o tretie miesto sme sa stretli s tímom z Českých Budějovic (Mighty Eagles). Svojou dominantnou hrou sme preukázali svoje skúsenosti a porazili súpera výsledkom 2:0, čím sme si definitívne zabezpečili bronzové umiestnenie.

Celkovým víťazom tohto akademického turnaja sa stala Univerzita z Pardubíc (UPCE Esport), ktorá nás porazila aj v skupinovej fáze a odniesla si titul najlepšej univerzity v hre CS:GO v akademickom roku 2022/2023. Hoci sme nezískali titul najlepšej univerzity, bol to pre nás skvelý výsledok a zážitok zároveň a ukázali sme, že náš tím môže konkurovať najlepším univerzitám v krajine, čoho dôkazom bolo aj nedávne zdolanie VŠB-TUO. 3E Akademické majstrovstvá boli skvelou príležitosťou pre študentov z rôznych univerzít ukázať svoje herné zručnosti a zároveň sa stretnúť s ostatnými hráčmi a fanúšikmi. Tešíme sa na ďalšiu edíciu tohto turnaja a veríme, že náš tím bude aj naďalej bojovať o medaily, a to aj vďaka významnej podpore našej univerzity.

Záznam majstrovstvá: https://www.twitch.tv/videos/1818709156 (bude dostupný cca do 27. mája)

Nase SLUnicka (na pravej strane) v semifinalovom zapase proti Masarykovej univerzite Nase SLUnicka (na pravej strane) v semifinalovom zapase proti Masarykovej univerzite
SLUníčka a ich 3. miesto SLUníčka a ich 3. miesto

Tím SLUníčka. Na fotografii poradie predný rad zľava a zadný rad zľava:

Nicknames

Meno