Další úspěch v e-sportu, opětovně v CS:GO sekci!

• Karin Martínková
  • 11.05.2023
Není pochyb, že se naší e-sportové sekci ve hře Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) daří. Svoji vítěznou šňůru potvrdila úspěchem na další významné akci – akademickém 3E mistrovství.

Text: Andrej Pinacol Piňák a Karin Martínková

Na základě 3E akademické ligy České republiky, která se uskutečnila v zimním semestru, se našemu týmu podařilo probojovat jako nejlépe umístěnému družstvu z univerzit do 3E mistrovství, které probíhá v letním semestru. Jeho vyvrcholení, tedy finálový den, nás čeká tento víkend 13. 5. 2023 na univerzitě v Hradci Králové.

Tam se spolu s třemi nejlepšími týmy v 3E mistrovstvích dostala i naše SLUníčka. Jedná se o tým skládající se ze studentů z Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné a Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, který nedávno dokázal poraziti elitu z VŠB-TUO v Ostravě. Do této univerzitní ligy byla zapojená v zimním i letním semestru i naše druhá reprezentační sekce ve hře League of Legends (LoL), avšak po napínavém play-off jim tento semestr nebylo přáno. Umístili se ale v TOP 8 ze všech univerzit.

Připojte se naším SLUníčkám fandit online 13. 5. od 9:45 na twitch.tv/esportsa!

O 3E lize a 3E mistrovství

Pořadatelem je Esportovní studentská asociace z.s. (ESA). Jedná se o celorepublikový studentský meziuniverzitní spolek, jehož účelem je propojovat mezi sebou studenty vysokých škol a univerzity za účelem provozování a budování infrastruktury pro vysokoškolskou soutěž v elektronických sportech. ESA sdružuje na 100 týmů a více než 600 hráčů, kteří si mezi sebou poměřují síly ve třech herních titulech: Counter Strike: Global Offensive, League of Legends a Hearthstone. Fanouškovská základna čítá několik tisíc nadšenců. 3E Akademické mistrovství se uskutečňuje pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.