Na letošním plese Slezské univerzity bude pořádně horko

• Martin Kůs
  • 01.03.2019
OPAVA - Již podruhé spojila Slezská univerzita v Opavě své síly se Studentskou unii Slezské univerzity v Opavě a na sobotu 9. března naplánovala reprezentační ples, který se tradičně bude konat v prostorech Kulturního domu Na Rybníčku. Lepší finále opavské plesové sezony si již nelze ani představit.

Autorka: Dominika Ratajová - studentská redakce Slezské univerzity v Opavě

„Pozdější březnový termín konání plesu, než je v tradiční sezoně obvyklé, jsme vybrali především s ohledem na studenty Slezské univerzity v Opavě, kteří již v tomto měsíci zahájí letní semestr a budou tak ve Slezské metropoli přítomni. Věřím, že si ples své alma mater nenechají ujít a budou se spolu s námi bavit,“ uvádí na vysvětlenou tiskový mluvčí Slezské univerzity Mgr. Daniel Martínek.

Za necelé tři týdny se v 19 hodin otevřou brány kulturního domu a vstříc tradiční plesové hudbě, o kterou se postará kapela Hot Strings, se mohou vydat nejen studenti a zaměstnanci Slezské univerzity, ale také široká veřejnost. Pokud zrovna nejste taneční mistři standardních nebo latinských tanců a spíše vyznáváte hity posledních desetiletí, pak je pro vás řešením produkce DJ Viki, který svou aparaturu rozbalí v prvním patře kulturního domu. Od tance si poté můžete na chvíli odpočinout například mezi vstupy moderátorů či během překvapení, která jsou přichystána.

„Jestli si mohu dovolit svůj osobní tip pro plesové hosty, tak to bude opravdu ohnivá show od Barmanů Zlín. Kromě toho, že představí přípravu zajímavých koktejlů spojenou se žonglérským uměním a plameny, zasvětí do tajů svého řemesla dokonce i samotného rektora univerzity Pavla Tuleju,“ pokračuje tiskový mluvčí s tím, že se rovněž můžete těšit na vystoupení taneční skupiny Limit Dance Corporation, která již vystupovala na plese v loňském roce.

Opravdu ohnivá show od Barmanů Zlín... Opravdu ohnivá show od Barmanů Zlín...

Pokud vám v průběhu večera vyhládne, nemusíte zoufat, že zůstanete pouze o tyčinkách a brambůrkách na baru. Můžete využít služeb zdejší restaurace Na Rybníčku a bude otevřena do 23. hodiny, přičemž poslední objednávky je nutno uskutečnit půl hodiny před zavřením. S plným břichem je přeci jen veseleji, takže poté můžete popustit svou fantazii a nechat si udělat společensky rozverný snímek ve fotokoutku, který se postará o nějakou tu vzpomínku, kdybyste si na druhý den nemohli vybavit, co vše se vlastně dělo.

Finále večera okoření kolem půlnoci tradiční losování hlavních cen z bohaté tomboly, do které si lístky můžete kupovat v průběhu plesu. Ať už se budete radovat z výhry nebo ze skvělého večera, tak dále v rytmu tance můžete pokračovat až do druhé hodiny ranní.

Lístky si již nyní můžete koupit v předprodeji ve Sluně Opava na Horním náměstí č. 27 za 250 Kč do hlavního sálu nebo za 200 Kč do přísálí v prvním patře. Pokud však nestíháte, lístky budou k dostání za stejnou cenu i na místě.

O plesu si můžete přečíst také zde.