Souboj univerzit: Podaří se slezské orlici pokořit ostravského vlka?

• Karin Martínková
  • 05.04.2023
E-sportovní sezóna na Slezské univerzitě vrcholí. Naši hráči opět poměří síly s týmem z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. V úterý 18. dubna se spolu utkají ve dvou herních titulech – League of Legends a Counter-Strike: Global Offensive.

Text: Mgr. Kamil Matula, Ph.D., esportový kouč + Ing. Andrej Pinacol Piňák, studentský ambasador esportu

I když je to více než rok, ještě máme v živé paměti dubnové derby, kde se v e-sportovních titulech utkali borci ze Slezské univerzity a VŠB – TUO. Tehdy jsme nevyhráli, ale o vítězství jsme svedli tvrdý souboj a druhé místo si odnášeli s hrdým pocitem, že jsme o mnoho zkušenějším soupeřům dali opravdu zabrat. Nezanedbatelnými benefity jsou také skvělá spolupráce univerzitních organizačních týmů a fakt, že se v prostředí Slezské univerzity týmy skládají z hráčů studujících hned dvě fakulty, navíc geograficky oddělené (Obchodně podnikatelskou fakultu v Karviné – OPF a Filozoficko-přírodovědeckou fakultu v Opavě – FPF).

Na 18. dubna tedy připravujeme odvetu v rámci přátelského Souboje univerzit v e-sportu. Tentokrát je to jen na hráčích v jednotlivých herních titulech – nevítězí jedna univerzita, ale každý tým ve své hře. Vítězný tým si v každé hře odnese 10 000 korun! Především ale půjde o čest a zúročení ročního tréninku.

Souboj univerzit se odehraje naživo v Ostravě, kam se sjedou všichni hráči a odehrají své tituly na tamějším „železe“ (herním vybavení). Na rozdíl od minulého derby nebudou zápasy divákům volně přístupné. Nicméně o zábavu a prostor fandit nebude nikdo ochuzen. Komentované zápasy bude možné sledovat na Twitch kanále Slezské univerzity. Stream začne kláním v BO3 League of Legends ve 14:00, po jeho odehrání a menší technické pauze bude následovat utkání ve hře Counter-Strike: Global Offensive.

Za čest a slávu Slezské univerzity budou bojovat:

League of Legends

Adam Tvrz
Deadshot
Jakub Velička

Sledujte zápasy a držte nám palce!