Týden dárcovství na OPF

  • Dagmar Labudková
  • 21.11.2022
Při příležitosti Světového dne štědrosti a dobrých skutků (29. listopadu 2022) oganizuje Obchodně podnikatelská fakulta Týden dárcovství. V rámci tohoto týdne proběhne Humanitární sbírka textilu, Den zdraví a také Darování krve. A jelikož naše fakulta oslavila letos 32 let, máme ambici darovat právě tolik litrů krve. Pojďte s námi do toho a vyhraj vstupenky na Colours of Ostrava!

32 litrů krve

Kde: Transfúzní stanice Nemocnice Karviná–Ráj

Kdy: 28. 11.–2. 12. 2022, od 7-10 hodin

Každý student, který se rozhodne darovat krev obdrží mimořádné stipendium rektora ve výši 1000 Kč. Ze všech dárců SU OPF vylosuje děkan prof. Ing. Daniel Stavárek, Ph.D., výherce vstupenky na příští ročník Colours of Ostrava 2023 (vstupenka na všechny 4 dny).

Podmínky dárcovství krve: Je Vám alespoň 18 let a máte nejméně 50 kg, cítíte se zdráv(a), snášíte dobře odběry krve, neberete pravidelně léky (vyjma hormonální antikoncepce), netrpíte chronickou ani infekční chorobou, v posledních sedmi dnech jste nepodstoupil(a) trhání zubů ani malý chirurgický výkon, neměl(a) jste v posledních 4 týdnech přisáté klíště. V posledních 6 měsících jste nepodstoupil(a) chirurgický výkon, nebyl(a) jste v přímém kontaktu s cizí krví, neporanil(a) jste se o jehlu, nebylo Vám nebo Vašemu partnerovi provedeno tetování nebo piercing. Nepobýval(a) jste v posledním roce v tropech nebo subtropech. Pro ženy: nemáte právě menses. Pokud splňujete tyto podmínky a máte zájem můžete se stát dárcem. Bližší informace o dárcovství krve

Podminky zapojení do soutěže o lísky na Colours of Ostrava: do 7.12. nám zašlete na mail labudkova@opf.slu.cz potvrzení o oběru

Den zdraví na fakultě

Kde: Foyer 9-12 hodin

Kdy: 29. 11. 2022

V úterý 29. listopadu vám nabízíme možnost nechat si bezplatně udělat základní tělesné vyšetření ve foyer naší fakulty. Zdravotní sestry z Nemocnice Karviná – Ráj vám v době od 9.00 – 12.00 hodin změří tlak, puls, cukr v krvi, množství tuků a vody v těle nebo index tělesné hmotnosti BMI.

Humanitární sbírka textilu

Kde: u recepce na hlavní budově

Kdy: 28. 11.–2. 12. 2022

Máte doma starší nebo nepotřebné oblečení a nevíte co s ním? Nevyhazujte ho! Dejte mu šanci na druhý život!

Co můžete darovat? Věci zachovalé, čisté a nepoškozené. Oděvy, oděvní doplňky, párovou obuv, bytový textil a hračky.