• 13.03.2024

Hlasuj pro svého nejoblíbenějšího pedagoga pro rok 2024

Učitelské povolání je nesmírně důležité, neboť učitelé mají klíčovou roli ve výchově a vzdělávání nových generací.
  • 07.03.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Den vědy nabídl celodenní program

V úterý 5. března 2024 proběhl Den vědy na fakultě. Pro účastníky byl připravený celodenní program, kdy mohli nakouknout pod pokličku vědce a dozvědět se, co například dělají doktorandi, ale také jak vypadá výzkum jejich vyučujících. Akce byla určena pro všechny studenty fakulty a dva workshopy byly připraveny i v angličtině pro zahraniční studenty.
  • 07.03.2024

Studium na Tchaj-wanu

V životě jsem zažil pár okamžiků, kdy jsem měl skutečnou radost. Úspěšná maturita, státnice nebo když jsem se dozvěděl, že jsem byl přijat ke studiu na Tchaj-wanu. Už tehdy jsem věděl, že to bude skvělý semestr, ale nebyl jsem si jistý, co mě na ostrově v Jihočínském moři čeká. Mé znalosti o Tchaj-wanu pocházely v poslední době především z internetové stránky Seznam.cz a i přesto, že jsem již Asii v minulosti navštívil, musel jsem se připravit na to, že nyní to bude opět něco úplně jiného.
  • 06.03.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Studuj v zahraničí. Jeď na Erasmus!

Oddělení zahraničních styků vypisuje výběrové řízení studijní zahraniční pobyty na nový akademický rok 2024/2025.
  • 29.02.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Pravidla pro využívání AI na fakultě

Rámcová pravidla pro využívání umělé inteligence na SU OPF při zpracování závěrečných prací, seminárních a dalších prací, při výuce a dalších aktivitách
  • 25.02.2024
  • Staženo dne 02.03.2024

Zveme zájemce o studium na Den otevřených dveří 2024

Přijďte se podívat, jak to u nás vypadá. Zveme všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří. Navštívit nás můžete v sobotu 2. března 2024 od 9:00 hodin. Čeká Vás představení jednotlivých studijních programů, seznámení s podmínkami přijímacího řízení, nabídka stipendijních programů nebo prohlídka fakulty v doprovodu našich studentů.
  • 19.02.2024

Soutěž pro středoškolské studenty o 15.000 Kč probíhá do 31. března 2024

Katedra financí a účetnictví každoročně pořádá celostátní soutěž pro studenty středních škol s tématikou finanční gramotnosti. Cílem soutěže je poskytnout středoškolákům příležitost zamyslet se nad problematikou řízení osobních financí, využití moderních technologií ve financích nebo finančního vzdělávání. Každý rok je úkolem studentů napsat odbornou esej na aktuální téma. Autoři tří nejlepších esejí pak získají velmi atraktivní finanční odměnu a možnost osobně se setkat a diskutovat s vysokými představiteli ČNB při slavnostním vyhlášení vítězů soutěže. Kromě ČNB je partnerem soutěže také statutární město Karviná.
  • 18.02.2024
  • Staženo dne 02.03.2024

Univerzita Mateja Bela vyhlašuje mezinárodní studentskou konferenci

Rádi bychom Vás pozvali na 30. ročník mezinárodní studentské konference, kterou organizuje Ekonomická fakulta, Univerzita Mateja Bela, v Banskej Bystrici.
  • 16.02.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Welcome days odstartovaly začátek semestru

Před začátkem každého semestru se na fakultě konají pro nové zahraniční studenty tzv. Welcome Days (WD), které tradičně odstartují seznamování, poznávání nových lidí a prostředí, a především také zábavu pro naše nově příchozí studenty.
  • Veronika Novotná
  • 15.02.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Erasmus+ BIP: spolupráce v mezinárodním týmu s týdenní mobilitou v zahraničí

Ve spolupráci se skupinou zahraničních univerzit sdružených v alianci STARS EU (The Strategic Alliance for Regional Transition) nabízíme program, ve kterém studenti v mezinárodních týmech řeší zadání firem a organizací z různých zemí EU. V letním semestru nabízíme dva "BIPy" zaměřené na cirkulární bioekonomiku a inovace. Využij příležitosti vyzkoušet si mezinárodní spolupráci, zlepšit si angličtinu, získat cennou zkušenost a 6 kreditů k tomu!