8 důvodů proč je OPéeFka dobrá volba

Pestrá nabídka stipendijních programů

Podporujeme talentované studenty. Dobře zvládnutá maturita nebo úspěch v soutěži vyhlášené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a SR znamená, že můžeš získat v prvním roce studia na naší fakultě až 60 000 korun. No a to už stojí za to!
Více informací...

Možnost studia v zahraničí

Spolupracujeme se čtyřmi desítkami partnerských vysokých škol po celém světě, ať už se jedná o program Erasmus+ nebo oboustranné dohody o spolupráci mezi univerzitami. Vycestovat můžeš na jeden nebo dva semestry. Je to na tobě. A hlavně, u nás má možnost vycestovat každý student. Stačí si vybrat a můžeš cestovat a vzdělávat se po celém světě!
Více informací...

Zapojení do vědecké činnosti

Jako každá vysoká škola se i naše fakulta zabývá vědou a výzkumem. Jakožto student máš možnost se zapojit do studentské grantové soutěže (SGS). Jedná se o projekty, které se zabývají výzkumem prováděným studenty doktorských nebo magisterských studijních programů a které jsou bezprostředně spojeny s jejich vzděláváním. Anebo se můžeš stát pomvědem (pomocnou vědeckou silou) na katedře či oddělení. Něčemu se přiučíš a ještě si vyděláš.
Více informací...

Propojení teorie a praxe

Chceš praxi v oboru, která nebude jen na papíře, ale skutečně získaná v praxi? U nás to není problém. Stačí se zapojit do činnosti centra pro podporu podnikání „Business Gate“. Zjistíš, jak pracují profesionálové ve svém oboru (mentoři z praxe), jak fungují firmy, staneš se součástí týmu, který bude veden k řešení reálného projektu. Získáš kredity za odbornou praxi a řadu dalších výhod. Jo a v rámci Business Gate Academy vytvářeli NAŠI studenti kampaň na nápoj Smarty pro brankáře Dominika Haška.
Více informací...

Ubytování na koleji

Zájemcům nabízíme ubytování ve dvojlůžkových a trojlůžkových pokojích, apartmánech i pokojích s bezbariérovým přístupem. Pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením, sprchovým koutem a kuchyňkou. Nechybí Wi-Fi připojení k Internetu. Kolej se nachází v klidné a tiché oblasti města Karviné s možností in-line bruslení či cyklovýletů. V blízkosti koleje je přímé spojení do středu města autobusy MHD. Prváky ubytováváme přednostně!
Více informací...

Knihovna s bohatou nabídkou odborné literatury

Získávat vědomosti můžeš také v naší vysokoškolské odborné knihovně. Vybírat budeš z bohaté nabídky odborné literatury, studijních materiálů a odborných časopisů. S vyhledáváním knih a časopisů ti pomůže knihovní on-line katalog. Kromě samoobslužných tiskáren a kopírek jsou pro studenty k dispozici studijní místa s počítači. V půjčovně je nainstalován automatizovaný samoobslužný výpůjční pult a v prostorách recepce 24hodinový terminál s boxem pro samoobslužné vrácení knih. Pokud budeš mít zájem, publikace si můžeš zakoupit i v e-shopu.
Více informací...

Sport a volný čas

Nejen studiem živ je student! A proto mají studenti naší fakulty možnost bohatého kulturního a sportovního vyžití. Tradicí se již stal každoroční ples fakulty, akce nazvaná vyběhněte s děkanem, dárcovství krve a řada další akcí pořádaných v příjemném prostředí města a okolí.

Chceš si zacvičit?

V areálu Na Vyhlídce je k dispozici plně vybavena tělocvična a posilovna. Každoročně je zde také organizována řada zajímavých akcí, na kterých mohou aktivně vydat či zregenerovat zásoby nahromaděné energie nejen studenti, ale také zaměstnanci a veřejnost. 


Další možnost nabízí například:

Poradenské a kariérní centrum

Posláním poradenského a kariérního centra je pomáhat s vytvořením rovných příležitostí v přístupu k vysokoškolskému vzdělání a studiu na vysoké škole. Nabízí rovněž pomoc při řešení osobních a studijních problémů, sociálně psychologické, speciálně pedagogické a profesní poradenství a služby. Takže pokud máš nějaké problémy či omezení, tak se nestyď a obrať se na naše Poradenské a kariérní centrum. Pomůže ti najít řešení.
Více informací...