Na naší fakultě platí heslo „Nejen studiem živ je člověk“.
Studenti si sami nebo s pomocí fakulty organizují tradičně celou řadu aktivit, do kterých se je možno zapojit. Studenti se mohou stát pomocnými vědeckými silami na katedrách a ústavech tzv. „POMVĚDY“. Bližší informace se dozvíte přímo na jednotlivých pracovištích.

Vysokoškolský sportovní klub (VSK)

Nejen sportovně nadaným studentům nabízíme možnost zapojit se do volnočasových pohybových aktivit a stát se členy Vysokoškolského sportovního klubu (VSK), který ve spolupráci s Katedrou cestovního ruchu a volnočasových aktivit pořádá během celého akademického roku velké množství akcí, jako jsou například vysokoškolská liga ve florbalu, odbíjené, kopané, nebo také turnaje v badmintonu, stolním tenisu, tenisu a mnoho dalších. Dále jsou také pořádány moderní a netradiční pohybové aktivity například podvečery s fitbally a chitoningem, capoiery, cvičení s TRX, lukostřelba apod. Nelze zapomenout ani na turistická setkání na vodě, výlety pěšky nebo na kolech a také na pravidelné jízdy na in-line bruslích po Karviné.

OPF TV

OPF TV je informační video kanál Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, Slezské univerzity v Opavě. OPF TV přináší reportáže o dění na fakultě i mimo ni, rozhovory se zajímavými lidmi a čas od času i nějakou tu přednášku.