Do you want to help international students coming to our university and be the first person that introduces them their new campus? Do you want to meet new people, make new friends and practice speaking a different language? → Then don’t hesitate and join the Buddy program!

Buddy program umožňuje studentům OPF podílet se na spolupráci se zahraničními studenty, procvičit si jazyk a získat nové přátele. Buddy se tak stává parťákem do pohody i nepohody, na kterého se v průběhu semestru student může obrátit, pomáhá zahraničnímu studentovi porozumět univerzitní kultuře a taky českým zvyklostem. Buddy si může vybrat své studenty (zpravidla 2 až 3) na základě společných zájmů a koníčků.

Badík se dostává se zahraničním studentem do kontaktu ještě před jeho samotným příjezdem. Naváže s ním komunikaci zasláním úvodního emailu, ve kterém mu poskytne důležité a praktické informace k organizaci semestru a pobytu v Česku. Vyzvedne ho na nádraží, pomůže s ubytováním na koleji, provede ho fakultou, popřípadě mu pomůže s vyřízením nezbytných formalit. Pro mnoho přijíždějících studentů je to vůbec první pobyt v zahraničí, a tak se situace, které nám mohou přijít naprosto běžné, mohou být pro některé z nich ne zcela snadno rozlousknutelný oříšek, takže pomocná ruka je vždy vítaná.

V průběhu semestru se pak badík účastní společenských akcí pro zahraniční studenty, organizovaných Oddělením zahraničních styků (OZS), či spolu/organizuje vlastní eventy. Všechny formální záležitosti ohledně studia má na starosti OZS a studijní oddělení, takže na badíky čekají především ty příjemné záležitosti ;-)

Our mission

To help all international students no matter where they come from and who they are. To make them feel like at home. Contribute to the world peace and better intercultural understanding with our openness and tolerance.