IS MY VOTE USEFUL?

• Lenka Přečková
  • 13.05.2024
Na konci dubna se 4 studentky z oboru Management v sociálních službách zúčastnily spolu s týmem z organizace Karvina Sustainably projektu Erasmus+. Projektu “IS MY VOTE USEFUL“. Některé studentky v rámci své praxe u této organizace, jiné v rámci rozšíření svých obzorů.

Tento projekt se uskutečnil ve slunečné Bulharské Varně. Cílem tohoto projektu bylo seznámit mladé lidi z celé Evropy o tom, proč je důležité volit a jak volby do Evropské komise fungují.

Během pobytu jsme se seznámily s tématikou Eurovoleb, kandidáty, ale měly jsme také možnost se seznámit s Bulharskou političkou Izabelou Ivanova, která nám podrobně vysvětlila systém voleb v Bulharsku, a následně nás nechala nahlédnou do jejich politiky, ekonomiky a kultury.

Jedním z klíčových poznatků, které jsme získaly během tohoto projektu, je důležitost účasti ve volbách, zejména pro mladé lidi. Během programu jsme byly rozděleny do různých týmů a rolí – politických stran, médií, aktivistů – a měly jsme možnost simulovat volební proces a následně hodnotit kampaně a výsledky. Navíc jsme se účastnily semináře zaměřeného na identifikaci deep fake a fake news, což bylo velmi přínosné v době, kdy je obtížné rozeznat pravdu od lži.

Závěrem bychom chtěly poděkovat organizaci Karvina Sustainably z.s., která nám umožnila se zúčastnit tohoto projektu. Tato organizace nabízí spoustu zajímavých projektů na různá témata.

BĚŽTE VOLIT! Druhá část toho projektu se bude konat ve Štrasburku, kde sídlí Rada Evropy a mnoho dalších zajímavých insititucí.