Vývoj peněz na území Českých zemí v čase

• Lenka Přečková
  • 25.10.2021
Obchodně podnikatelská fakulta zve na přednášku na téma: Vývoj peněz na území Českých zemí v čase. Přednáška bude doplněna praktickou ukázkou bankovek a brožurkou.

Vývoj peněz na území Českých zemí v čase

Obchodně podnikatelská fakulta si pro vás tentokrát připravila zajímavou přednášku na téma „Vývoj peněz na území Českých zemí v čase“. Naše společná cesta časem bude mířit do historie peněz. Ocitneme se tak v roce 1816, kdy v Rakouském císařství, jehož součástí jsou i české země, vzniká Privilegovaná rakouská národní banka a tehdy používané stříbrné mince se začínají směňovat za bankovky. Téměř dvousetletý exkurz do vývoje peněz ukončíme až v součastnosti. V rámci přednášky se budete mít možnost podívat na skutečné mincí a bankovky používané v tomto období. Dozvíte se také, co si lidé za vydělané peníze mohli pořídit a jak se jim vůbec v těchto dobách žilo.

Termín a místo konání:

středa 3. 11. 2021, 14:50-16:00 Malý sál

Přednášející:

Ing. Ilja Skaunic, MBA, Ph.D. od roku 1980 pracuje v oblasti bankovnictví. V letech 1992-1995 pracoval jako vedoucí pracovník ČSOB, a.s na její ostravské pobočce v oblasti zahraničního platebního styku, od roku 1995 působí jako ředitel pobočky České národní banky v Ostravě.