Mikuláše si zahraniční studenti užili netradičně

• Veronika Novotná
  • 16.12.2020
Každoročně na počátku prosince navštíví Mikuláš se svými pomocníky také zahraniční studenty pobývající na naší fakultě. V letošním roce jsme se bohužel museli obejít bez jejich návštěvy, ale naštěstí nadílka si k nim cestu našla. Zahraniční studenti se také vydali užít si a načerpat alespoň trochu vánoční atmosféry.
Oddělení zahraničních styků ve spolupráci s Buddy týmem každoročně organizuje Mikulášský večírek, který patří k nejoblíbenějším událostem pořádaným pro zahraniční studenty. Situace nám letos bohužel tradiční podobu večírku s vánočním cukrovím a svařeným vínem neumožnila. Osobně nemohl dorazit ani Mikuláš s andělem a čertem z důvodu nařízené karantény. Na zahraniční studenty ale Mikuláš nezapomněl a zaslal jim nadílku nebeskou poštou. Zásilka na koleje dorazila už ve čtvrtek 3. 12. 2020. Balíčky byly plné dobrot, letos se studenti mohli těšit i z našeho fakultního hrnku, který je velmi potěšil. Součástí nadílky bylo i krátké povídání o české mikulášské tradici.

Následující týden se zahraniční studenti spolu se svými badíky a zahraničními koordinátorkami vydali do Ostravy nasát tu pravou vánoční atmosféru. Vánoční trhy byly letos sice skromnější, ale i tak měli studenti možnost seznámit se s typickými sezónními produkty jako je cukroví, svařák, jmelí, ozdoby a další řemeslné výrobky. Poté jsme se vydali do Café Clubu Dock na Havlíčkově nábřeží, kde jsme zakusili místní dobroty a příjemně podebatovali o zážitcích z Erasmu. A co dál? Řídili jsme se heslem, že někdy spontánní rozhodnutí jsou ta nejlepší, a tak jsme odhlasovali, že se vydáme na nejbližší bowling. Námi vybraný podnik Rubín nás nakonec příjemně překvapil, i když při prvotním vstupu jsme byli tak trošku na pochybách, neboť to vypadalo, že jsme se ocitli v minulém století :-). Protože většina z nás byla velice soutěživá, nic nebránilo tomu, že jsme se do hraní bowlingu pustili se vší vervou. Následně jsme si zahráli i další hry, které byly k dispozici.
I když se náš Mikulášský večírek neodehrával tradičně na fakultě, i tak jsme dokázali najít cestu, jak se sejít a společně si jej užít. Někdy právě nestandardní doba přináší nevšední zážitky a my věříme, že naši zahraniční studenti si tuto poslední akci v roce užili naplno.  Oddělení zahraničních styků společně s Buddy teamem popřálo našim Erasmus studentům šťastnou cestu domů a těší se na organizování dalších eventů v nadcházejícím roce.