Běh Zoo Ostrava pro luskouny

  • hlavní
  • 27.08.2021
I v roce 2021 se Slezská univerzita připojí k charitativní akci Zoo Ostrava, kterou je Běh pro luskouny. Výtěžek akce tak podpoří tato výjimečná zvířata, které mnozí vnímají jako zmenšené potomky pravěkých ještěrů. Přiložíš i ty nohu k dílu a pomůžeš luskouny zachránit?

Bližší informace

Datum od27.08.2021 18:00
Datum do27.08.2021 21:00
CelodenníNe

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akce se původně měla uskutečnit 28. srpna 2020. Byla však rozhodnutím organizátora přesunuta o rok později na nový termín 27. srpna 2021. Více ve vyjádření Zoo Ostrava na jejich web stránkách.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Běh Zoo Ostrava pro luskouny je charitativní sportovní akce pro všechny bez ohledu věk a výkonnost. Nejedná se o závod! Běží se na tratích v nádherném přírodním areálu Zoo Ostrava, druhé největší Zoo v České republice, a to po zavírací době. Tratě jsou dlouhé 480 m, 2,5 km a 5 km. Všechny studenty a zaměstnance Slezské univerzity, kteří se rozhodnou tuto charitativní myšlenku podpořit a zaregistrují se k běhu do 23. 8. 2021, odměníme originálním sportovním dárkem. Hlavní část výtěžku ze startovného, celých 80 %, bude věnována nadaci PASAL Foundation (Yayasan Peduli Kelestarian Satwa Liar). Výtěžek bude použit na výstavbu a provoz záchranného a rehabilitačního centra pro luskouny ostrovní a další ohrožená zvířata. Zbylá část výtěžku bude věnována Zoo Ostrava.


Proč se zúčastnit Běhu Zoo Ostrava pro luskouny?

Protože:

  • poběžíte sice v Ostravě, ale ovlivníte tím dění na druhé straně zeměkoule - až na Sumatře v Indonésii,
  • pomůžete ohroženým zvířatům,
  • poběžíte v prostředí, které zvířatům pomáhá, a tím i vy přiložíte ruku (v tomto případě spíš nohu) k dílu,
  • běhat pro někoho je ještě lepší, než běhat jen pro sebe.

 

Více informací získáte na web stránce: luskouni.slu.cz

Registrace na: www.behzooostrava.cz


Netušíte, co je to luskoun a proč je potřeba ho více zviditelnit? Tak třeba vám víc napoví článek ze stránek PRIMA ZOOM!


Další události

Všechny události