Aktuálně: vyhlášení mimořádných opatření

• Petr Korviny
  • 01.10.2020
Vážení kolegové, milí studenti, před malou chvílí jsem obdržel mimořádné opatření vydané KHS MSK, jímž od pondělí 5. 10. do 18. 10. včetně omezuje provoz vysokých škol v Moravskoslezském kraji. Toto omezení spočívá v zákazu osobní přítomnosti studentů na výuce, a to včetně účastníků kurzů celoživotního vzdělávání a tzv. Univerzity třetího věku.

Možné ale budou:

• individuální návštěvy knihoven a studoven,
  • individuální konzultace,
  • zkoušení za přítomnosti nejvýše 10 osob,
  • laboratorní, experimentální nebo umělecká práce za přítomnosti nejvýše 15 osob,
  • klinická a praktická výuka a praxe.

Jak vidíte, situace je výrazně lepší, než tomu bylo letos na jaře. Buďme tomu rádi a udělejme vše pro to, abychom toto období společně co nejlépe překonali. V jarních měsících jsem na Vás všechny byl velmi hrdý a věřím, že tomu tak bude i tentokrát, přestože jsme již všichni unaveni. Věřím ale, že budeme-li všichni respektovat tato mimořádná opatření, situace se přinejmenším stabilizuje a dovolí nám vést poměrně normální život, ve kterém se budeme opět setkávat tváří tvář na naší alma mater.

Váš Pavel Tuleja, rektor