Divadelní den Opavského Majálesu přežil! Buďte u toho!

• Daniel Martínek
  • 18.09.2020
Velká část Opavského Majálesu včetně tradičního vrcholu v podobě Open Air v opavských Městských sadech byla zrušena. Na vině jsou opatření a nejistota kolem koronaviru, ale přece jen jedna vlaštovka ve vzduchu zůstala. Divadelní den je tradiční součástí majálesových oslav v Opavě a ani letos o něj nepřijdete. Uskuteční se 8. října v Trap Music Baru. Začátek je naplánován na 18.00. Těšit se můžete na stand up comedy show Poplach, která byla založena právě na Slezské univerzitě (SU). Tři členové Poplachu jsou totiž absolventy SU. Kromě pořádné nálože humorných historek dojde také na křest sborníku Artemisia, což je rovněž jeden z tradičních komponentů Opavského Majálesu. Na celou akci vás zve organizátor a člen Poplachu Jakub Plaskura.

Autor: David Pinkas - studentská redakce Slezské univerzity

„Majáles je u nás letos bohužel hodně okleštěn, ale jsem rád, že po domluvě se Studentskou unií se uskuteční alespoň Divadelní den, který můžeme považovat za takové malé vítězství v té záplavě všech kulturních akcí, které se ruší. Rád bych tímto pozval všechny studenty, pracovníky ale i veřejnost na naši show, jež bude exkluzivně ušitá na míru právě pro tuto událost. Přijedeme v kompletním složení a těšit se můžete kromě tradičního stand upu, jak ho znáte z TV či internetu, rovněž na povídky, scénky a hudební doprovod. Začínáme v 18.00 v Trap Music Baru, kde jsou pro pořádání podobných akcí super podmínky. Vstupné je zdarma. K dispozici bude bar praskající ve švech, takže budeme rádi, když společně alespoň takto skromně oslavíme Opavský Majáles 2020,“ říká Jakub Plaskura.

Zakladatel Poplachu Jakub Plaskura si vyzkoušel stand up v Praze pod hlavičkou Na stojáka. Autor: Daniel Čech Zakladatel Poplachu Jakub Plaskura si vyzkoušel stand up v Praze pod hlavičkou Na stojáka. Autor: Daniel Čech
Filologické okénko do italštiny. Díky jazykovému kurzu Poplašníků se naučí italsky skoro každý. Autor: Adéla Studničková Filologické okénko do italštiny. Díky jazykovému kurzu Poplašníků se naučí italsky skoro každý. Autor: Adéla Studničková

Věřme tedy, že se Divadelní den své existence v roce 2020 dočká a koronavirová opatření nebudou v první polovině října natolik striktní, aby nakonec byl zrušen i poslední přeživší letošní majálesové rodiny. Jménem studentské redakce vás co nejsrdečněji zveme.

Jakub Horák je absolventem oboru Lázeňství a turismus. Jeho doménou jsou povídky a má slabost pro jméno Tereza. Archiv Jakuba Horáka Jakub Horák je absolventem oboru Lázeňství a turismus. Jeho doménou jsou povídky a má slabost pro jméno Tereza. Archiv Jakuba Horáka
Imitace některých politiků zpravidla nechybí. Příběh Adama Poštolky o tom, jak všude rostou motýle a létá řepka, je toho důkazem. Autor: Adéla Studničková Imitace některých politiků zpravidla nechybí. Příběh Adama Poštolky o tom, jak všude rostou motýle a létá řepka, je toho důkazem. Autor: Adéla Studničková

PLAKÁT K AKCI: