Naše budoucí sestřičky pomáhají v celém kraji

• Daniel Martínek
  • 10.04.2020
Nemocnice v době koronaviru zažívají krizi kvůli nedostatku personálu, který momentálně na odděleních chybí. Proto se řada studentů Slezské univerzity z oboru Všeobecná zdravotní sestra rozhodla dobrovolně připojit k řadám zdravotníků stojících v první linii. V opavské nemocnici jich momentálně pomáhá dvacet a další působí v nemocnicích prakticky po celém kraji. Celkově se jejich počet blíží ke stovce. Reportáž regionální televize Polar o jejich dobrovolnictví si můžete pustit z odkazu pod článkem.

Autor: Nikol Misaki Vavrlová - studentská redakce Slezské univerzity v Opavě

Ačkoliv studenti mají během akademického roku praxi v nemocnicích povinnou, jejich aktuální výpomoc na nemocničních odděleních je čistě dobrovolná. Řada z nich se totiž rozhodla, že v této těžké situaci své budoucí pracovní kolegy neopustí a zůstanou s nimi. O možnosti dobrovolnictví se studenti dozvěděli mimo jiné také z výzvy na pomoc zdravotnickým zařízením, na kterou Slezské univerzitě v Opavě ihned zareagovala. Pomoc budoucích zdravotních sester koordinuje doc. PhDr. Yvetta Vrublová, Ph.D. z Ústavu ošetřovatelství naší univerzity.

Odkaz na reportáž regionální televize Polar