Namixuj si svůj studijní obor. Jinak a hravě

• Martin Kůs
  • 03.02.2020
Věda mne baví, tak popojedu o kousek nahoru. Mám také umělecké ambice a baví mne pracovat s lidmi. Takže zase nahoru. Jo, také mne zajímá angličtina, tak hóódně nahoru. Co je tohle, aha, ekonomika, tak to dolů. Ještě je tu historie. Ta mi moc neříká, nechám ji, jak je…

Pár tahů virtuálním potenciometrem a už tu máte nápovědu, jaká oblast studia by vám nejlépe seděla. A také, které studijní obory by byly v tomto směru nejvhodnější.
Řešit, jaký studijní obor si vybrat, jde i jinak. Jde to také hravě. Aby měli ti, kteří se chystají podat přihlášky na vysokou školu rozhodování alespoň o malinko jednodušší, připravila pro ně Slezská univerzity v Opavě mixážní pult, který jim na základě nastavení několika hledisek napoví. Ta hlediska jsou oblíbenost konkrétní oblasti. Co mne baví nebo zajímá, tak jezdce posunu nahoru, to kde mne to nebaví, tak pojede dolů. Výsledkem bude průnik do nabídky konkrétních studijních možností, které naše univerzita má. Každý si tam namixuje to, jaké studium by mu mělo vyhovovat nejlépe.

Celý postup má tři kroky. Nejprve si prvním kliknutím vyberete, zda chcete bakalářskou, magisterskou či doktorskou úroveň studia. Druhým klikem vyberete prezenční (denní) nebo kombinované (dálkové) studium. A třetím krokem je mixování a sledování, jak se nabídka oborů mění.

Jde o alternativní způsob, jak zjistit, který studijní obor by byl nejvhodnější. Neusadí vás před počítač na dlouho, jde to celkem rychle, je intuitivní a při každém pohybu jezdce vidíte, jak se nabídka nejvhodnějších oborů proměňuje. Slezská univerzita vyvinula celý program vlastními silami a “prototyp“ odzkoušela na nedávném veletrhu Gaudeamus v Praze. Zájem budoucích studentů o tuto hravou aplikaci byl veliký a ohlasy našim uším milé.

Rozhodování, čím jednou chci být a jaký studijní obor si tedy vybrat, je pro budoucí maturanty často velmi tvrdým oříškem. Rozlousknout ho může znamenat nejen spokojenou a dobře finančně zajištěnou budoucnost, ale i radost z toho, co dělám. Zkrátka práce není jen cesta k penězům, ale také, a možná hlavně, i cesta k osobní spokojenosti.

Aplikace po otevření na webu Aplikace po otevření na webu

Aplikace při mixování - vpravo se otevře nabídky oborů. Aplikace při mixování - vpravo se otevře nabídky oborů.