Pro mezinárodní diskusní fórum Meltingpot připravujeme exkluzivní filmový projekt

• Martin Kůs
  • 28.12.2019
Už potřetí se letos v rámci diskusního fóra natáčela série unikátních filmových zpovědí s názvem Voices of Meltingpot. Poprvé však natáčení i postprodukční práce zajišťuje Slezská univerzita, konkrétně oddělení audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty. První snímek byl v předpremiéře uveden na Vánoce na sociálních sítích, další dva budou následovat ještě do konce roku.
Vůdce amazonského národa Sápara Manari Ushigua, Oshův osobní flétnista Devakant, hudebník Nahko Bear, producent a choreograf Yemi A. D., bývalý zpravodaj CNN Jim Clancy, vůdčí osobnost tzv. Bioartu Joe Davis, horolezec Radek Jaroš, vojenský analytik Cedric Leighton a další zajímavé osobnosti představí 3. série Voices of Meltingpot, tentokrát v režii Moniky Horsákové. „Natáčeli jsme v improvizovaném studiu přímo v areálu Colours of Ostrava. V podstatě jsme festival strávili ve sklepě. Ale byly to jedny z nejzajímavějších Colours mého života. Nejen díky nesmírně inspirativním rozhovorům, ale také díky skvělému a pohodovému štábu, který se nám podařilo vytvořit. Díky proto patří kameramanům Ondreji Zelencovi a Ondřeji Smékalovi, zvukařům Petru Janošovi a Jaroslavu Zajíčkovi, naší maskérce Janě Debreczenyiové Koňušík a také všem spolupracovníkům, kteří vedli rozhovory – Tomáši Etzlerovi, Tereze Ghose, Martě Pilařové, Veronice Poláčkové, Timu Benčíkovi, Petru Šlechtovi, Petře Hníkové Charmite a Bobu Kartousovi,“ upřesňuje Monika Horsáková.

Joe Davis projevil zájem o tričko SU a vyfotil se s kameramany Ondrejem Zelencem a Ondřejem Smékalem a zvukařem Petrem Janošem. Foto: Jan Vlček Joe Davis projevil zájem o tričko SU a vyfotil se s kameramany Ondrejem Zelencem a Ondřejem Smékalem a zvukařem Petrem Janošem. Foto: Jan Vlček

Diskusní fórum Meltingpot se v roce 2019 už počtvrté konalo v rámci festivalu Colours of Ostrava v Dolních Vítkovicích. Letos během něj nabídlo inspirativní myšlenky více než 220 účinkujících z celého světa. „Prostřednictvím projektu Voices of Meltingpot chceme zprostředkovat setkání s osobnostmi fóra i těm zájemcům, kteří se na jednotlivé diskuse nedostali nebo nemohli do Ostravy přijet. A také chceme uchovat inspiraci a energii, s níž tyto osobnosti na fórum přijíždějí,“ vysvětluje kurátorka diskusního fóra Meltingpot a ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová.

„Aktuální předpremiéra tří snímků je vánoční a novoroční dárek pro příznivce fóra Meltingpot. Celkem jsme natočili 20 zpovědí. Nyní finišujeme s jejich postprodukcí. Ve slavnostní premiéře uvedeme všechny v únoru,“ uzavírá Monika Horsáková.

Zde si můžete jako ukázku pustit vybrané zpovědi za série projektu Voices of Meltingpot :