Přijďte si popovídat s hejtmanem do opavského KUPE

• Martin Kůs
  • 13.05.2019
OPAVA - Jednou z institucí, se kterými Slezská univerzita v Opavě a její jednotlivé součásti spolupracují, je Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Připomeňme například projekt, který pomáhá městům a obcím hlídat si své finanční zdraví a který vznikl na OPF v Karviné. A právě zástupci kraje zvou nejen členy akademické obce univerzity, ale i všechny občany města, na neformální moderovanou diskuzi s hejtmanem kraje Ivem Vondrákem o tom, jaký kraj je, a jaký by měl být za 10 let.

Právě teď krajský úřad se svými partnery společně plánují budoucnost našeho kraje na příštích 10 let. A vyzývají své spoluobčany: přijďte o ní diskutovat s hejtmanem Moravskoslezského kraje. Víte, jak by podle vás měl kraj vypadat? A máte vizi, jakým směrem by se měl ubírat život na Opavsku? Co je pro kraj, Opavu a vás důležité, na co se při uvažování o rozvoji kraje zaměřit? Víte, co funguje, ale víte také, co by mělo fungovat lépe? Máte nápad, jak zlepšit image kraje?  Tak to jsou jen některá témata, o kterých se může (a věříme, že i bude) mluvit.

Ale hovořit se nebude jen v teoretické rovině. Dozvíte se, jak jsme na tom v porovnání s jinými kraji, Českem, Evropou a světem, jakým výzvám čelíme a jak na ně dokážeme reagovat či jaká klišé zhoršují image kraje a jak se s nimi popasovat.

Hlavní linkou setkání je ale budoucnost kraje. Proto je hejtman Ivo Vondrák připraven představit, jak se rýsují priority kraje na dalších 10 let a jaké projekty změní kraj, a samozřejmě také Opavsko, k lepšímu.

Diskuze s hejtmanem se uskuteční ve čtvrtek 16. května od 17 hodin v Kulturně-uměleckém prostoru KUPE (Janská 7, Opava), známém také jako vodárenská věž u nádraží Opava-východ.

Na vás už je jen být u toho.

Nový obrázek