SUper vědět: stále jsou tu pro vás naše Matematická a Fyzikální pohotovost

• Karin Martínková
  • 02.02.2024
Dobře se naučit matematiku a fyziku může být pro mnohé středoškoláky výzvou, kterou by bylo nespravedlivé podceňovat. Naše univerzita se s tímto problémem vypořádává inovativním způsobem. Pro všechny středoškoláky, a případně i žáky vyšších ročníků základních škol, provozuje v Opavě program Matematické a Fyzikální pohotovosti. Tato jedinečná služba poskytuje prostor pro rychlé konzultace s našimi vysokoškolskými studenty, kteří jsou připraveni pomoci svým mladším kolegům překonat krátkodobé problémy v chápání učiva.

Text: Karin Martínková

Blížící se maturity a nedávná uzávěrka pololetí mohou pro mnohé (nejen) středoškoláky přinést zvýšený tlak a nejistotu ohledně matematických a fyzikálních znalostí. V takových chvílích se mohou studenti obrátit na Matematickou a Fyzikální pohotovost, inovativní službu poskytovanou naší univerzitou.

Program funguje tak, že v určité dny a hodiny jsou v prostoru BrainFitness na Beethovenově ulice č. 2 v Opavě k dispozici univerzitní studenti z našich vysokoškolských ústavů – Matematického a Fyzikálního. Ti jsou ochotni a připraveni poskytnout krátkodobou pomoc svým mladším kolegům, kteří se potýkají s přechodnými konkrétními obtížemi ve studiu. Bez ohledu na to, zda se jedná o nejasnosti v algebře, geometrii nebo zákonech fyziky, mladší studenti mohou přijít a získat cennou nápovědu od zkušenějších téměř vrstevníků.

Matematická a Fyzikální pohotovost není pouze nápomocná v období před maturitou, ale také během celého školního roku. To znamená, že zejména středoškoláci mohou využívat této služby pravidelně, aby si udrželi pevný základ ve svých matematických a fyzikálních dovednostech, neztratili se v dočasné nejasnosti nově probírané látky, a tím si nenarušili svůj vztah k těmto úchvatným vědním disciplínám či si nezhoršili vyhlídky na dostupnost budoucího vysokoškolského studia.

Pro všechny středoškoláky, kteří se chtějí vyrovnat s náročnými matematickými a fyzikálními úkoly, je Matematická a Fyzikální pohotovost vynikajícím způsobem, jak získat podporu a vyřešit případnou nejistotu. Univerzitní studenti zapojení do programu pak nejen předávají své znalosti, ale také poskytují inspiraci a motivaci pro další studium. Naše univerzita tak prostřednictvím této studentské solidarity přispívá k vzdělávacímu růstu mladší generace a otevírá dveře k úspěšnému porozumění světa matematiky a fyziky.

Ordinační doba:

Pondělí13 - 17 hod.Fyzikální pohotovost