Naši studenti opět žili fotbalem!

• Lenka Kendeová
  • 13.03.2023
Tentokrát hráči nepotřebovali kopačky, ale ovladače od hracích konzolí. Konal se totiž první off-line turnaj ve hře FIFA 23 na půdě SU! Studenti naší univerzity se tak mohli změřit síly a zároveň soutěžit o hodnotné ceny.

Text: Andrej Piňák, ambasador e-sportu na SU

Ve čtvrtek 2. 3. 2023 v 17:00 začal boj mezi deseti nejlepšími hráči SU v turnaji FIFA 23, který se konal ve studentské kavárně EMEM café v Karviné. Celou organizaci tohoto turnaje si pod sebe vzal e-sportovní spolek v čele s ambasadorem Andrejem Piňákem. E-sport má své místo na naší univerzitě už třetím rokem a jak je vidno, stále jen vzkvétá.

A jak vlastně turnaj probíhal?
Hráči byli rozděleni do dvou týmů, přičemž se každý utkal s každým. Z obou skupin poté postoupili čtyři hráči do vyřazovací fáze, po které následovalo velké finále. Zvolená forma umožnovala každému hráči ukázat svoje schopnosti a postupně si obhájit titul nejlepšího z nejlepších. Soutěžilo se až do pozdních večerních hodin a samozřejmě nechyběla ani afterparty.

Diváci mohli potkat už známé tváře, pravidelně reprezentující naši univerzitu v e-sportovních nebo také sportovních aktivitách. Nechyběl tedy Dalibor Káňa (reprezentant ve hře League of Legends), Martin Michalko (reprezentant ve hře Valorant) či Jakub Ferdinand Kráľ s Michalem Raškou (oba účastníci Zaměstnanecké ligy ve fotbale). A právě oni jmenovaní byli těmi, kteří obsadili přední příčky. Zlatou medaili si po napínavém finále odnesl Michal Raška, když překonal Dalibora Kaňu těsným výsledkem 2:1. Bronz patří Jakubovi Ferdinandovi Kráľovi.

Během celého turnajového večera vládla mezi hráči a diváky skvělá atmosféra, která pokračovala i po jeho ukončení. Tento, ale i ostatní turnaje a aktivity jsou důkazem toho, že když univerzita dá studentům příležitosti a důvěru, výsledkem není jen utužování studentských vztahů, ale právě také vztahů studentů s jejich alma mater.

Za hodnotné ceny a neustálou podporu už tradičně děkujeme hlavnímu partnerovi, kterým je naše univerzita, která do výherních cen přispěla i tentokrát mimořádnými stipendii. Také děkujeme dlouhodobému sponzorovi Redbull za pravidelné nakopnutí hráčů energií, studentské organizaci Inflace OPF za vybavení, dekoraci a propagaci a v neposlední řadě kavárně EMEM café za poskytnutí prostor, bez kterých by se turnaj nemohl konat.

Studenti se určitě už teď můžou těšit na další podobné aktivity!
E-sportu zdar!