Druhé Funday klání mělo opět úspěch!

• Lenka Kendeová
  • 26.09.2022
Do letošního druhého Funday klání se proti sobě 16. 9. 2022 postavily třídy třetího ročníku Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál. Přichystaný program jim i podle jejich slov přinesl nejen možnost krásné výhry, ale hlavně den plný zábavy a nových informací.
Akci Funday jsme vám poprvé představili v červnu letošního roku, kdy se konal první turnus. Šance vyhrát byla tentokrát vysoká, protože proti sobě stály „jen“ dvě třídy. Jednoduše kdo z koho. 50 na 50. České přísloví praví: „Kdo si počká, ten se dočká“, a pod tímto heslem jsme i my museli první projít celým dnem, abychom na jeho konci zjistili vítěze. Neradi bychom vás připravili o co nejvíce autentický zážitek, tudíž i vy si ještě chvíli na oznámení vítěze počkáte.

Týmy z bruntálského gymnázia náš Funday pojaly opravdu hravě, a to včetně volby názvů svých týmů. Septima se pro tento den stala týmem Nevím 1 a třetí ročník čtyřletého gymnázia týmem Nevím 2. Právě tým Nevím 2 pod vedením kapitánky Adél se prvního úkolu – vytvořit video, které představí celý tým - zhostil na výbornou. Propracovanost a technická stránka videa tak byly vyzdviženy hned při zahájení oceněním Nejlepší Funday video letošního roku. První, ač tedy nečekanou, výhru bychom měli za sebou, a to den teprve začínal!

Nový obrázek
Po překonání brzkého vstávání, cestě autobusem do Opavy, přivítání na univerzitě, předání prvotních informací a přidělení vodičů, čekal na oba týmy soutěžní okruh po opavských budovách naší univerzity. Navštívená místa byla tentokrát rozšířena o Unisféru. Všichni účastníci se tak mohli pokochat letní hvězdnou oblohou, a to i přes fakt, že bylo 10 hodin dopoledne, zataženo a 12 stupňů Celsia.

Zatímco během dne se dařilo oběma týmům vypořádávat se s předáváním informací, tvorbou živých obrazů, kvízem finanční gramotnosti, slalomem s opileckými brýlemi a dalšími aktivitami velmi obstojně, menší zádrhel přišel na posledním stanovišti - únikové hře, kdy se zdálo skoro až nemožné nalézt onen tížený sejf, ve kterém byl uzamčený poslední úkol dne.

Nový obrázek
Přesto, že my bychom nejraději ocenili oba týmy, které o vítězství bojovali jako lvi, vyhrát mohl jen jeden. Máte tip, nebo dokonce snad svého favorita?

K vítězství a odměně 5.000 Kč na maturitní ples dovedla svůj tým septimy kapitánka Kája, tedy týmu Nevím 1! Ještě jednou gratulujeme a těšíme se na fotografie z plesu!

Nový obrázek
Chtěli byste takový den zažít také? Dejte nám vědět! Zašlete nám na email supr@slu.cz název vaší školy a třeba se příští rok uvidíme.

Abyste si mohli celý den, a hlavně atmosféru eventu Funday se Slezskou univerzitou lépe představit, doporučujeme shlédnout aftermovie a navštívit naši fotogalerii.

A jakou zpětnou vazbu nám na Funday dali sami jeho účastníci?

„Dobrá organizace. Zábavné a zajímavé aktivity. Mnoho nových informací! Super cena. Poznali jsme fakulty.“

„Dnešek byl super, byla to zábava a SU mi nabídla celkem dost oborů, které by mě mohly zajímat, nejhorší bylo asi to vstávání, ale jinak fajn.“

„Bylo to zábavné, z části i poučné. Rozhodně bych do toho šla znovu! Moc hezky připravené a skvělí vodiči.“

„Bylo to velmi zajímavé. Planetárium bylo nejlepší.“

„Krásné, nádherné. Fajne.“

„Líbilo se mi to moc. Myslela jsem, že Slezská univerzita je menší. Unisféra je úžasná. Příští rok zas!!!“

„Bylo to dobrý jako Jirka Dobrý.“