S festivalem Na cestě se vydáme až do nekonečna

• Martin Kůs
  • 30.10.2018
OPAVA - Letošní, v pořadí již 12. ročník festivalu Na cestě 2018, vpluje do osmičkového roku s dávkou sebeironie a satiry, ale také otázkou sebeurčení a krize osobnosti panující v Česku. Ostatně s festivalem se ve dnech 7. – 10. listopadu 2018 vydáme “do nekonečna“.
„Program bude plný zajímavých divadelních představení, přednášek a workshopů. Namátkou například pražské nezávislé profesionální divadlo D21, v jejichž podání uvidí diváci Čapkovo slavné drama R. U. R.,“ uvedla k festivalu za pořadatele, posluchače třetího ročníku oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo, Petra Fusová.

Nový obrázek

Do Opavy přijede také olomoucký divadelní soubor Na cucky, který představí slavný příběh Malého prince, tentokrát kromě poetiky opleteného také životní moudrostí v podání souboru SENior, vždyť věk je stav mysli.

Ani sami studenti Slezské univerzity v Opavě nezůstanou pozadu a vedle technického a organizačního zajištění festivalu připravují další svá představení: „V rámci projektu scénického čtení 3jsou3 představí studenti Slezské univerzity hned tři české divadelní premiéry s vděčnými tématy – ženy, muži a dospívání,“ upřesnila Petra Fusová.

Součástí festivalu bude v letošním roce také workshop alternativního a akrobatického divadla, kde spolu účastníci workshopu ve dvou dnech vytvoří celé představení. Na besedu přijede spisovatelka slavné knihy Hrdý Budžes Irena Dousková a další hosté.

Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční 8. listopadu od 18.30 hodin ve víceúčelovém sále areálu Hauerova 4, kde se odehraje i naprostá většina festivalových akcí.

Nový obrázek

PROGRAM FESTIVALU:

7. 11. STŘEDA
19. 30 Divadlo Naboso: Dušan Kovačević: Profesionál (Hauerova 4, Malý divadelní sál)

8. 11. ČTVRTEK
9. 00 Loutková pohádka: Střevíček pro štěstí (Malý divadelní sál, Hauerova 4)
10. 30 Workshop pohádkového loutkohraní pro děti 5–10 let (Malý divadelní sál, Hauerova 4.)
15. 00 3jsou3: Ach ty ženy! (Malý divadelní sál, Hauerova 4)
16. 00 Dramkrou: Adam Poštolka – Hele, Andreji? (Velký sál, Hauerova 4)
18. 30 Zahájení festivalu (Malý sál, Hauerova 4)
20. 00 D21: Karel Čapek - R. U. R (Velký sál, Hauerova 4)

9. 11. PÁTEK
15. 00 3jsou3: Declan Greene – Můra (Ateliér, Hauerova 4)
16. 00 3jsou3: Kateřina Tomanová – Vrať se! (Ateliér, Hauerova 4)
17. 00 Workshop alternativního divadla a akrobacie (Ateliér, Hauerova 4.)
17. 00 Beseda s Irenou Douskovou (KUPÉ)
19. 00 Divadlo Na cucky/SENior: Antoine de Saint-Exupéry – Malý princ (Velký sál, Hauerova 4.)

10. 11. SOBOTA
11. 00 Festivalový brunch a rozborový seminář (Hauerova 4.
13. 30 Přednáška: Jiří Dobrý (Malý sál, Hauerova 4.)
15. 30 Vystoupení účastníků workshopu (Ateliér, Hauerova 4.
17. 00 BuranTeatr/Filozofické divadlo: Filozofická otázka (Velký sál, Hauerova 4.)
18. 30 Filip Teller: Cikánský boxer (Malý sál, Hauerova 4.
20. 00 Comedy cafe (Velký sál, Hauerova 4.)

Více podrobností na webových stránkách: www.festivalnaceste.com